PNA 2012: Triumf Czarnych Gwiazd i Orłów

afryka.org Wiadomości Sport PNA 2012: Triumf Czarnych Gwiazd i Orłów

Dziś zmagania rozpoczęła najbardziej wyrównana grupa D. Oba spotkania zakończyły się skromnymi zwycięstwami. Solidarnie po 1-0 wygrywała Ghana z Botswaną oraz w meczu derbowym, bo oba kraje sąsiadują ze sobą, Mali z Gwineą. Szczęśliwymi zdobywcami bramek byli John Mensah dla Ghany i Bakaye Traore dla Mali.

WYDARZENIE DNIA

Z “nieba do piekła” Johna Mensaha

Środkowy obrońca “Czarnych Gwiazd” najpierw w 26 minucie zdobył jedyną bramkę dla Ghany. Zawodnik Olympique Lyon wykorzystał zamieszanie pod bramką przeciwnikai i z kilku metrów po rzucie rożnym skierował piłkę do siatki. Z kolei w 68 minucie został wyrzucony przez sędziego z boiska za faul taktyczny na wychodzącym na czystą pozycję Jerome Ramatlhakwane. Na jego szczęście koledzy dowieźli korzystny rezultat do końca spotkania.

BOHATER

Soumbeyla Diakite – bramkarz Mali
W dużej mierze to właśnie swojemu bramkarzowi reprezentacja Mali zawdzięcza sukces w meczu z Gwineą.
Diakite niejednokrotnie wybraniał groźne strzały Gwinejczyków, jak np. uderzenie Pacala Feinduono pod koniec spotkania.

MINUS
Michel Dussuyer – selekcjoner Gwinei

Naprawdę ciężko wytłumaczyć decyzje selekcjonera, aby odpowiednio w 60 i 62 minucie zeszli z boiska najpierw Lass Bangoura, a chwilę później Ismael Bangoura. Ci dwaj zawodnicy byli zdecydowanie najaktywniejszymi graczami gwinejskiej ekipy do czasu zejścia z boiska i to głównie dzięki nim Gwinea miała wiele sytuacji. Po opuszczeniu boiska przez tych dwóch zawodników Gwinea co prawda w dalszym ciągu atakowała, ale nie już tak groźnie jak wcześniej.