Pierwsze trafienia Traore

afryka.org Wiadomości Sport Pierwsze trafienia Traore

To nie była szczególnie udana ligowa kolejka dla afrykańskich piłkarzy na boiskach T-Mobile Ekstraklasy. Zespoły w których grają piłkarze z Czarnego Lądu przegrywały swoje mecze, na dodatek spora ich liczba nie gra już z powodu na kontuzje. Małe powody do zadowolenia może mieć Abdou Razack Traore. Najlepszy w poprzednim sezonie afrykański zawodnik na naszych stadionach pokazał, że po kontuzji nie ma już śladu, a jego forma tylko zwyżkuje.

W meczu XV kolejki był wyróżniającą się postacią meczu Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów. To po jego akcji gdańszczanie zdobyli zwycięskiego gola. Asystę w tym spotkaniu Traore podbił golem w ostatniej kolejce. Reprezentant Burkina Faso trafił w starciu Lechii z Polonią Warszawa. Na niewiele się to jednak zdało, bo ekipa z Pomorza poległa 1:3. Dobra forma Traore z pewnością cieszy portugalskiego selekcjonera reprezentacji Burkina Faso Paulo Duarte. Już za kilka tygodni pierwszy mecz Pucharu Narodów przeciwko Angoli (22 stycznia).

W meczu ze Śląskiem Wrocław starał się też jak mół Prejuce Nakoulma, który też ma szansę występu na styczniowych mistrzostwach Afryki, ale tym razem napastnikowi Górnika Zabrze nie udało się trafić do siatki.

PODSUMOWANIE XVI KOLEJKI EKSTRAKLASY

Saidi Ntibazonkiza (Burundi, Cracovia) - kontuzja
Joshua Balogun Kayode (Nigeria, GKS Bełchatów) - poza kadrą meczową
Prejuce Nakoulma (Burkina Faso, Górnik Zabrze) - 90 minut z meczu ze Śląskiem Wrocław
El Mehdi Sidqy (Maroko, Jagiellonia Białystok) - poza kadrą meczową
Fredua Benson (Ghana/Holandia, Lechia Gdańsk) - na ławce rezerwowych
Abdou Razack Traore (Burkina Faso, Lechia Gdańsk) - 90 minut w meczu z Polonią Warszawą, bramka
Dickson Choto (Zimbabwe, Legia Warszawa) - poza kadrą meczową
Souheil Ben Radhia (Tunzeja, Widzew Łódź) - 19 minut w meczu z Wisłą Kraków i kontuzja