Pierwsza książka o Mokpokpo Dravi

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Pierwsza książka o Mokpokpo Dravi

Kim był Mokpokpo Dravi? Dlaczego widzowie jednego z kin zdziwili się wychodząc po jednym z seansów „Cafe Pod Minogą”? Jak zapamiętali Draviego znajomi? Dlaczego nie zdążył ponownie odwiedzić Warszawy?

W drugiej połowie lat 50. do Warszawy przyjechał młody Afrykanin. Był jednym z pierwszych powojennych przybyszów z Afryki, którzy na pewien czas związali swoje losy ze stolicą Polski. Jego pobyt nad Wisłą upamiętnił film „Cafe Pod Minogą”, w którym zagrał jedną z głównych ról.

Gdyby żył, miałby dziś 80 lat. Z tej okazji zapraszamy na promocję publikacji poświęconej Mokpokpo Draviemu, odtwórcy roli Jumbo, regularnego warszawiaka z Afryki. 23 października 2015 roku, o g. 19, w Warszawskim Centrum Wielokulturowym, ul. Jagiellońska 54 (wejście od Pl. Hallera), odbędzie się spotkanie z autorem książki, Pawłem Średzińskim i Mamadou Dioufem z Fundacji „Afryka Inaczej”, Senegalczykiem od ponad trzech dekad mieszkającym w Warszawie.

Wstęp wolny. Osoby, które wezmą udział w spotkaniu otrzymają bezpłatny egzemplarz książki „Mokpokpo Dravi – historia prawdziwa”.

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa.

 Dokument bez tytułu