Piąta rocznica Stowarzyszenia “Jeden Świat”

afryka.org Polecamy Piąta rocznica Stowarzyszenia „Jeden Świat”

Stowarzyszenie „Jeden Świat” w tym roku obchodzi pięciolecie swojego istnienia. Przez ten okres odbyło się wiele imprez, spotkań, wystaw i prezentacji. Stowarzyszenie stało się pewnego rodzaju symbolem integracji kultur i narodów, domem dla wszystkich.

Skromna siedziba Stowarzyszenia mieszcząca się na sopockim zapleczu w podwórku na stałe wpisała się w koloryt tego miasta. Nie sposób o nim mówić bez „Jednego Świata”. Rocznica Pięciolecia istnienia Stowarzyszenia jest doskonałym momentem aby podsumować dotychczasowe osiągnięcia a jest ich niemało.

W skromnych progach „Jednego Świata” goszczono wiele osobistości ze świata polityki, sztuki i sportu. Odwiedzali go Ambasadorowie, profesorowie, aktorzy, muzycy oraz goście z zagranicy. Ogólnopolskim wydarzeniem stał się organizowany przez „Jeden Świat” Festiwal „ Muzyka Przeciwko Nietolerancji i Przemocy” w Sopocie na plaży. To miejsce stało się także źródłem wiedzy i edukacji dla trudnych dzieci i młodzieży z okolic Sopotu. Stowarzyszenie od pięciu lat organizuje różnego rodzaju warsztaty, które są inspiracją oraz twórczym sposobem spędzania wolnego czasu. Z okazji Piątej Rocznicy istnienia przygotowano jak zwykle bogaty program artystyczny. Odbędzie się wernisaż artystów, członków Stowarzyszenia, wykład, barwna parada oraz koncerty muzyczne.

Program Rocznicy Pięciolecia Stowarzyszenia „Jeden Świat”

piątek 18.05.2007, godz. 18.00, Sopot Al. Niepodległości 874/3

Wernisaż wystawy czołowych artystów pomorskich p.t. ”Portret człowieka z „Jednego Świata”. Udział w wystawie biorą : prof. Mieto Olszewski, prof. Henryk Cześnik, dr hab. Józef Czerniawski, dr Jacek Staniszewski, dr Robert Florczak, dr Jacek Kornacki, dr Maciej Gorczyński, dr Krzysztof Polkowski, Andrzej Umiastowski, Barbara Polkowska-Ugwu, Alicja Gruca, dr Martin Ihenacho itd.

Parada szczudlarzy, bębniarzy, harlejowców, aktorów i publiczności ulicami Sopotu od siedziby Stowarzyszenia „Jeden Świat” aż do klubu Sfinks.

Klub Sfinks Sopot. Ul. Mamuszki 1

Godz.20.00 – 20.30

Wykład profesora Andrzeja Ceynowy.

Tytuł Wykładu – ”Teatr Afro amerykański – powstanie i rozwój”

Godz. 21.00 Rozpoczęcie Koncertów

koncert zespołu P. Dyakowskiego prezentacja nowej płyty ”Melisa”, zagra także "Ikenga Drummers".

(jedenświat)

 Dokument bez tytułu