Pasażerowie aresztowali kierowcę autobusu

afryka.org Wiadomości Pasażerowie aresztowali kierowcę autobusu

Po tym jak w ubiegły piątek doszło do tragicznego wypadku autobusu na przedmieściach miasta Siginda w Tanzanii, pasażerowie pojazdów komunikacji zbiorowej zaczynają zwracać większą uwagę na to jak jeżdżą ich kierowcy. Co więcej reagują, kiedy dochodzi do złamania prawa. Tak też się stało w przypadku pewnego autobusu, który jechał do Dar es Salaam.

Autobus wyjechał z miasta Iringa o 7:30. Od samego początku jego kierowca, Alfred Mbegalo, pędził z ogromną prędkością po niebezpiecznych zakrętach w górach Kitonga. Zaniepokoiło to pasażerów, którzy zrozumieli, że ich życie jest zagrożone przez bezmyślną jazdę kierującego.

W związku z tym pasażerowie zaczęli upominać kierowcę, aby zwolnił. Kierowca nie reagował i… zwiększył prędkość. Powiedział też, że ci co nie chcą jechać nie musieli do autobusu wsiadać.

Zabójcza jazda sprawiła, że autobus o numerach rejestracyjnych T 479 ANA dotarł do celu swojej podróży na dwie godziny przed czasem. I wtedy zaczęły się problemy kierowcy. Pasażerowie postanowili go ukarać. Doszło do szarpaniny. Znalazła ona swój finał na posterunku policji. Bezmyślny kierowca został zatrzymany.

(kofi)

 Dokument bez tytułu