ORF 2016: King i Krakowski

afryka.org Kultura Muzyka ORF 2016: King i Krakowski

Jamajsko – polskie spotkanie w Krakowie, czyli uznany producent Piotr Krakowski we wspólnych produkcjach z Kingiem, wokalistą o afrykańsko-jamajskich korzeniach. 

Projekt King & Krakowski pojawił się w głowie Piotra Krakowskiego, kompozytora i producenta muzycznego. Zaczynał od grania na trąbce we free-jazzowych składach, prowadził też ambientowo-popowy Milkshop. Skomponował muzykę do kilku filmów dokumentalnych. Zanim spotkał na swej drodze Kinga, w 2008 roku wydał producencki album “Krakowski: Pankracy Sessions”, gdzie obok Bob One, Cheeby, Jarexa, Ras Luty czy Juniora Stressa zaśpiewali nawet Andrzej Krzywy i Stanisław Sojka. Tworzył Krakow Reggae Band i współpracował z wieloma artystami. W swoim Labelu Crackoffsky Music wydaje też reggae mashupy i riddimy, które często gościły na pierwszych miejscach list sprzedaży Juno.

King to zamieszkały w Polsce Afrykańczyk o jamajskich korzeniach, udzielający się w wielu projektach muzycznych, szerszej publiczności znany z programu „Must be the Music” i projektu SmokeDaCrackoff.

Ostróda Reggae Festival, Green Stage, 12.08.2016

 Dokument bez tytułu