OFF CLUB: KONONO NO. 1 – PARIS TETRIS – AWESOME TAPES FROM AFRICA

afryka.org Kultura Muzyka OFF CLUB: KONONO NO. 1 – PARIS TETRIS – AWESOME TAPES FROM AFRICA

Konono No. 1, Awesome Tapes From Africa i ParisTetris na jednej scenie – już 10 kwietnia w warszawskiej Cafe Kulturalna, w PKiN, kolejna odsłona OFF Clubu! Nie możecie się doczekać OFF Festivalu? My również. Dlatego proponujemy wam spotkanie na klubowym, wiosennym wcieleniu waszej ulubionej letniej imprezy. Będzie bardzo gorąco, bo nadciągają tropikalne brzmienia znad Afryki…

Na początek – ParisTetris

Power trio – Candelaria Saenz Valiente, Marcin Masecki i Macio Moretti – które rozrosło się do kwintetu, więc ma jeszcze większy power. Zaskoczyli fenomenalnym debiutem “Paristetris” (2009), by poprawić 2010 płytą “Honey Darlin” nagraną w Buenos Aires, w przerwie pomiędzy koncertami, a zmiksowaną przez Eddiego Stevensa (byłego klawiszowca Moloko, obecnie aranżera i muzyka koncertowego Roisin Murphy) w jego londyńskim studio. ParisTetris to świetne, popowe piosenki osadzone w szlachetnej, ale czasem i łobuzersko swobodnej – szczególnie na żywo – oprawie.

Występ na OFF Clubie będzie ich pierwszym koncertem w tym roku i okazją do posłuchania premierowego materiału!

Danie główne – Konono No.1

Naprawdę nazywają się L’orchestre folklorique T.P. Konono Nº1 de Mingiedi. Na koncie mają współpracę m.in. z Björk i Herbie Hancockiem (za wspólne nagrania z nim dostali Grammy), a także płytę, która wprowadziła kongotronikę na alternatywne salony – „Tradi-Mods vs Rockers”, gdzie grają wspólnie m.in. z Micachu & The Shapes, Andrew Birdem, Oneidą i Glennem Kotche (Wilco). Początki grupy sięgają ponoć latach 60., ich pierwsze zachowane nagranie to 1978 rok, ale na Zachodzie dostrzeżono kolektyw z Kinszasy dopiero w połowie ubiegłej dekady. Grają na wymyślonych przez siebie instrumentach muzykę, która jest oryginalną wariacją na temat rytualnych dźwięków Kongo. Po ich koncercie możecie spodziewać się wszystkiego, z niespodziewanymi gośćmi na czele – co doskonale wiedzą wszyscy, którzy pląsali przy Konono dwa lata temu na OFFie.

Afterparty – Awesome Tapes From Africa

Brian Shimkovitz pochodzi z Brooklynu, ale jego zasługi dla popularyzacji afrykańskiej muzyki na cenie niezależnej są trudne do przecenienia. Z wykształcenia jest etnomuzykologiem, z zamiłowania DJ-em, a z przypadku kustoszem nieodkrytej muzyki z Czarnego Lądu. Przegrzebał setki kaset wykonawców o których istnieniu nikt poza Zimbabwe, Etiopią czy Senegalem nie miał pojęcia i swoimi odkryciami zaczął chwalić się na blogu zatytułowanym właśnie Niesamowite Taśmy Z Afryki. To z kolei zaowocowało zaproszeniami na najlepsze festiwale – i my gościliśmy Awesome Tapes From Africa na OFFie, w 2011 roku – gdzie funduje publiczności doskonałą zabawę, połączoną z cenną lekcja historii muzyki, o której nie wiedzieliście, że istnieje.

Bilety dostępne w OFF Sklepie na oficjalnej stronie OFF Festivalu. Dla posiadaczy karnetów na tegoroczną edycję OFF Festivalu specjalna cena – 30 zł. Pozostałe osoby mogą kupić bilety za 40 zł.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Kiedy: 10.04 środa, 22:00

Wstęp: 30/40 pln

 Dokument bez tytułu