Oferty dla Ekwueme

afryka.org Wiadomości Sport Oferty dla Ekwueme

Kolejna z transferowych informacji. Tym razem dotycząca Martinsa Ekwueme. Z końcem czerwca doświadczonemu 28-letniemu pomocnikowi wygasła umowa z Zagłębiem Lubin. W zespole Miedziowym Ekwueme mało co ostatnio grał. Zawodnik martwił się, że może być problem ze znalezieniem nowego klubu, ale po kilkunastu dniach czekaniach już ma kilka propozycji.

Jego usługami zainteresowane są przede wszystkim kluby pierwszoligowe. Chodzi o GKS Tychy i Flotę Świnoujście. Nigeryjczyk ma też ofertę z greckiej Verii, gdzie siedem lat temu grał jego starszy brat Emmanuel, a także z drugoligowego Motoru Lublin.

– Jeszcze nie podjąłem decyzji, gdzie będę grał. Długo nie będę jednak czekał, bo przecież ligowy sezon zaczyna się już wkrótce – podkreśla.

Martins Ekwueme występował już w pięciu polskich klubach: Polonii Warszawa, Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Zawiszy Bydgoszcz i Zagłębiu. Na zapleczu ekstraklasy grał w jedenastkach “Czarnych Koszul” i Zawiszy. W sumie w ligowej elicie wystąpił w 80 spotkaniach, w których zdobył 2 gole. Na swoim koncie ma dwa mistrzostwa zdobyte z Wisłą i puchar wywalczony z Legią. Ciekawe, gdzie wyląduje teraz?

Z OSTATNIEJ CHWILI: Martins otrzymał też zaproszenie z tureckiego Ordusporu. To 17 zespół poprzedniego sezonu tamtejszej Super Ligi. W nowym sezonie będzie grał na zapleczu futbolowej elity nad Bosforem.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu