Odwołany mecz

afryka.org Wiadomości Sport Odwołany mecz

Nic nie wyszło z ciekawie zapowiadającego się spotkania reprezentacji Nigerii z Ghaną. Gdyby mecz pomiędzy dwoma czołowymi afrykańskim reprezentacjami miał być rozegrany w Abudży czy Akrze, to nie byłoby problemu. Piłkarskie federacje obu krajów zdecydowały jednak o tym, żeby grać w Watford w Anglii.

A że na Wyspach Brytyjskich jest w tej chwili gorąco i niebezpiecznie, to o graniu w piłkę nikt nie myśli. Z powodu zamieszek najpierw odwołano mecze Carling Cup, teraz przyszła też kolej na spotkania międzynarodowe. Nie tylko odwołano starcie „Czarnych Gwiazd” z „Super Orłami”. Nic nie wyszło też z zaplanowanego meczu towarzyskiego pomiędzy Anglią i Holandią. Zresztą pod wielkim znakiem zapytania stoi start Premier League, która według planu ma zacząć już w weekend.

Co z meczem Nigeryjczyków z Ghaną? Według wstępnych informacji spotkanie ma być rozegrane 11 października. Na pewno komplikuje to przygotowania obu drużyn do meczów w eliminacjach Pucharu Narodów.

W pierwszy weekend września Ghana u siebie zagra z ekipą Suazi. Z kolei ekipę prowadzoną przez Samsona Siasię czeka wyjazdowe spotkanie z Madagaskarem. Dla „Super Orłów” to mecz o wszystko. W tabeli grupy B mają na razie trzy punkty straty do reprezentacji Gwinei, z którą zmierzą się w decydującym spotkaniu u siebie 8 października. Oba mecze Nigerii musi wygrać, jeżeli w styczniu chce zagrać w finałach Pucharu Narodów na stadionach Gabonu i Gwinei Równikowej.

Wyniki środowych spotkań towarzyskich:

Wybrzeże Kości Słoniowej – Izrael 4:3, Senegal – Maroko 0:2, RPA – Burkina Faso 3:0, Tunezja – Mali 4:2, Malta – Republika Środkowoafrykańska 2:1, Liberia – Angola 0:0, Botswana – Kenia 1:0, Gabon – Gwinea 1:1, Gambia – DR Konga 3:0, Gwinea Równikowa – Gwinea Bissau, Mozambik – Malawi, Niger – Togo 3:3, Zimbabwe – Zambia 2:0

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu