Obserwują go zagraniczne kluby

afryka.org Wiadomości Sport Obserwują go zagraniczne kluby

To była całkiem udana kolejka dla piłkarzy z Afryki grających w naszej T-Mobile Ekstraklasie. Bramkę w wygranym przez Zagłębie Lubin meczu z Koroną Kielce 3:1 strzelił Costa Nhamoinescu. Dla lewego obrońcy lubinian było to drugie trafienie w naszej lidze w jego karierze. Problemy zdrowotne z poprzedniego sezonu zawodnik z Zimbabwe ma już za sobą i teraz może się koncentrować na jak najlepszej grze.

Z dobrej strony pokazał się też w meczu Lechii Gdańsk z Lechem Poznań Abdou Razack Traore. Reprezentant Burkina Faso „bombardował” bramkę gości, ale niestety nie udało mu się zdobyć swojego pierwszego gola w tym sezonie. Może uda się w kolejnym meczu?

Bramki zdobywa za to ostatnio jak na zawołanie Prejuce Nakoulma. Trafił w remisowym meczu Górnika Zabrze z Polonią Warszawa tydzień temu i teraz w meczu z Ruchem Chorzów. W derbach Górnego Śląska Nakoulma był zresztą najlepszym zawodnikiem na boisku. Trafił z karnego, a potem jeszcze kilka razy niepokoił bramkarza chorzowian. Z przodu harował za dwóch. Nie miał jednak należytego wsparcia u kolegów i jego Górnik przegrał 1:2.

Po tym spotkaniu prezes klubu z Zabrza Tomasz Młynarczyk mówił, że Nakoulma ma dodatkową motywację do dobrej gry. W ligowych meczach obserwują go bowiem skauci zagranicznych klubów. Piłkarz daje więc z siebie wszystko, żeby jak najlepiej się zaprezentować. Kto wie, może poprzez dobre występy w Polsce ponownie trafi do kadry Burkina Faso, która przecież w styczniu ma wystąpić w Pucharze Narodów?

Szkoda tylko, że odmawia rozmów z dziennikarzami. – Może porozmawiam po wygranym meczu w następnej kolejce z Jagiellonią – rzucił krótko po derbach Górnika z Ruchem.

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu