O tym jak pastor został headhunterem

afryka.org Wiadomości Plotki O tym jak pastor został headhunterem

Wykonawca muzyki gospel i pastor, Zaga Nkhosingiphile Dlamini, oszukał cztery kobiety, oferując im pomoc w znalezieniu pracy. Nie chodziło tu wcale o pracę w kościelnym chórze, ale w… nowo otwartym supermarkecie.

Dlamini zaproponował, że za 200 lilangeni – nazwa suazyjskiej waluty – załatwi pracę w nowym supermarkecie. Powoływał się przy tym na swoje znajomości z kierownictwem sklepu. Swoich obietnic nie spełnił.

Zaraz po odebraniu pieniędzy od czterech kandydatek, pastor zniknął i zmienił numer swojego telefonu. Oszukane kobiety nie poszły jednak z tym na policję tylko do suazyjskich mediów. Po krótkim dziennikarskim śledztwie okazało się, że Dlamini nie cieszy się dobrą opinią w swoim kościele. Kiedy dziennikarz „Times of Swaziland” zadzwonił do duchownego, ten przyznał, że zna trzy z czterech kobiet i że to one chciały dać mu pieniądze. Pastor nie oponował i wziął, jak twierdzi 250 lilengeni, obiecując, że porozmawia z właścicielami supermarketu.

Dlamini powiedział też, że wspomniani właściciele, będą mieli pracę dla kobiet, jak tylko zwolnią się miejsca, a jeśli one nie wierzą jego słowom, to on bardzo chętnie odda im 250 lilengeni. Kobiety twierdzą, że Dlamini jest im winien 800 lilengeni.

ostro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 Dokument bez tytułu