O podróżach pirogiem

afryka.org Czytelnia Czytelnia O podróżach pirogiem

Warto podróżować. Poznaje się inne kraje ludzi zwyczaje… Na dodatek można po powrocie zabłysnąć wystawą zdjęć i sprawić, że inni też zaczerpną szczyptę tej cennej wiedzy. A już zdjęcia z Afryki to po prostu rewelacja. Nikt nic nie wie, oprócz wracającego. Czasami oczywiście znajdą się tacy, którzy popierają go w jego działaniach, bo wiedzą coś na dany temat.

I tak na przykład w kinie Luna otwarto właśnie wystawę zdjęć z Afryki. Zdjęcia ładne, ludzie byli, widzieli, wiedzą. Jednak jedna rzecz mnie zaskakuje i nie daje mi spokoju. Dziwi mnie to, że podróżnicy swoje podróże odbywali pirogiem. Dane mi było urodzić się w tym wschodnioeuropejskim kraju gdzie przysmakiem SĄ pierogi, pierożki i pirogi, ale nie widziałam jeszcze nikogo kto by na nich pływał. Chyba, że to jakiś prastary umierający zwyczaj. A może tylko w Afryce, obok wielu innych niezwykłych rzeczy, ludzie podróżują też pirogiem.

Omawiane zdjęcia warto zobaczyć z wielu innych względów. Poza tym można obejrzeć afrykańskie filmy. Ale wszystkim niedowiarkom polecam wystawę w kinie Luna, aby przekonali się, jakie to proste płynąć przez Afrykę zwykłym pirogiem.

A wszystkich, którzy nie wiedzą w czym rzecz zapraszam do słownika.

Marta Jackowska

 Dokument bez tytułu