afryka.org Czytelnia Nowa Afryka.org

Projekt Afryka.org rusza w nowej odsłonie i szacie graficznej. Mamy nadzieję, że nowa wersja naszego serwisu będzie przyjazna użytkownikom. Nie zmienia się wyłącznie jedno. Społeczny charakter Afryka.org, tworzonego przez pasjonatów i dla pasjonatów.

Chcemy mówić o Afryce inaczej i to od projektu Afryka.org rozpoczęła swoje istnienie nasza Fundacja – mówi Mamadou Diouf, współzałożyciel „Afryki Inaczej” i Afryka.org. – Naszą aspiracją jest mówić o Afryce w kontekście jej mało znanych historii. Do polskich mediów docierają głównie te, które mówią o wielkich tragediach. Warto jednak poznawać Afrykę, bo to kontynent, który nie jest tak daleko, jak mogłoby się nam wydawać.

Afryka.org to projekt, który powstał w 2007 roku. Od samego początku ma niekomercyjny charakter. Dlatego liczy się każde wsparcie. Osoby, które chciałyby opublikować swój tekst są proszone o kontakt z Fundacją. Zachęcamy również do wsparcie tego projektu przez przekazanie 1% podatku na Fundację „Afryka Inaczej” i wskazaniem w deklaracji do Urzędu Skarbowego celu szczegółowego poprzez wpisanie w odpowiedniej rubryce na Afryka.org. Przypominamy nasz KRS 0000 313745.

Strona sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu BUILD Solid Ground. Jest on częścią Solid Ground, międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.

 Dokument bez tytułu