Noc dla Afryki

afryka.org Polecamy Noc dla Afryki

Czy Afryka może wyżywić się sama? Dlaczego eksport europejskich towarów pogłębia ubóstwo na świecie? Jak wygląda dziś sytuacja żywnościowa w Gwinei?

Serdecznie zapraszamy na „Noc Dla Afryki”, cykliczne wydarzenie organizowane przez Polską Zieloną Sieć, w ramach programu Akcja dla Globalnego Południa. Wydarzenie ma na celu propagowanie wiedzy o trudnościach, z jakimi borykają się mieszkańcy Afryki, możliwościach współpracy i roli Polski we wspieraniu rozwoju lokalnego w krajach afrykańskich. Wątkiem przewodnim „Nocy Dla Afryki” będzie temat suwerenności żywnościowej, rozwój rolnictwa rodzinnego, jako propozycji rozwiązywania pogłębiającego się wraz z kryzysem gospodarczym i żywnościowym, problemu głodu.

Gdzie: Warszawa, Klub Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22)
Kiedy: 18 października (niedziela), start godz. 17:00

W programie:

17:00 – Pokaz filmów: „Europa eksportuje, Afryka cierpi”, „Głód rolników – wynik celowych działań”.
Krótkie wprowadzenie w tematykę suwerenności żywnościowej na konkretnych przykładach.

18:30 – Dyskusja ze specjalnymi gośćmi z Gwinei, Francji i Polski
Próba odpowiedzi na pytanie „Czy Afryka może wyżywić się sama?” i jaką w tym rolę mają do odegrania Polska i inne kraje zachodnie. Wśród gości m.in.: Foulematou Camara, przewodnicząca związku stowarzyszeń rolników (Gwinea) oraz Boubacar Biro Barry, przedstawiciel narodowej konfederacji pracowników oraz związku handlowców (Gwinea).

20:30 – Koncert z udziałem Roberta Brylewskiego, Pawła Kelnera i zaproszonych gości oraz zespołu Krejzi Lokomotiv.

Za pomocą tworzonego w trakcie imprezy filmu, uczestnicy będą mieli okazję przekazać ministrowi spraw zagranicznych swoje zdanie na temat polskiej pomocy rozwojowej. Będzie można również zapoznać się z działaniami polskich organizacji w Afryce.

Jakub Kahul

 Dokument bez tytułu