Nigeryjczycy w Podbeskidziu

afryka.org Wiadomości Polska Nigeryjczycy w Podbeskidziu

W dzisiejszym sparingowym meczu Podbeskidzia z LZS Piotrówka zagrała dwójka nigeryjskich zawodników. To 19-letni obrońca Kingsley Madu oraz 27-letni pomocnik Yero Bello. Ten pierwszy w ostatnim sezonie występował w słowackim klubie AS Trencin. Na swoim koncie ma kilkanaście występów w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju. – Czy będę grał w Polsce? Zobaczymy – mówił krótko po sparingowym meczu, który odbył się na boisku w Dankowicach.

Drugi z zawodników Yero Bello grał ostatnio w Izraelu w FC Aszdod. Wcześniej reprezentował kilka innych klubów z tego kraju, w tym Maccabi Haifa. W sezonie 2011/12 grał z kolei w rumuńskim FC Vaslui.

Przypomnę, że w bielskim klubie w kadrze jest dwójka innych graczy z Afryki, to Frank Adu Kwame z Ghany oraz Idrissa Cisse z Senegalu. Nie wiadomo jednak czy obaj dalej będą grali w ekipie Górali.

Warto jeszcze dodać, że w remisowym 1:1 meczu Podbeskidzia z Piotrówką gola dla świeżo upieczonego trzecioligowca z Opolszczyzny zdobył Robert Ndip Tambe. Był to jego… 19 gol od kwietnia! O niesamowitym napastniku z Kamerunu napiszę już jutro.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu