Niesamowita Chinasa!

afryka.org Wiadomości Sport Niesamowita Chinasa!

Co mecz to bramka. Tak w jednym krótkim zdaniu można scharakteryzować grę Chinasy Okoro Gloria. Piłkarka RTP Unia Racibórz tym razem dała o sobie znać w mistrzostwach Afryki kobiet. W meczu na stadionie w Malabo, gdzie w styczniu i lutym walczyli futboliści w Pucharze Narodów, zdobyła w 33. minucie głową gola dla swojej reprezentacji. Dzięki temu jej Gwinea Równikowa wygrała pierwsze ważne spotkanie w turnieju 1:0.

Dla filigranowej Chinasy to już 20 gol w tym sezonie! Dziesięć goli zdobyła w rozgrywkach Ekstraligi dla Unii, osiem bramek zdobyła dla raciborzanek w eliminacyjnym turnieju do Ligi Mistrzów na Słowacji i jednego w starciach z VfL Wolfsburg w 1/16 Champions League. Teraz dołożyła jeszcze trafienie w mistrzostwach Afryki.

Szansa na kolejne bramki niezwykle skutecznej Chinasy już jutro. Gwinea Równikowa zmierzy się z zawodniczkami DR Konga, które w pierwszym meczu w grupie A wygrały z Senegalem też 1:0.

W meczach grupy B  Nigeryjki pokonała Kamerun 2:1,  a Wybrzeże Kości Słoniowej rozgromiło Etiopię aż 5:0. Faworytkami mistrzostw są gospodynie czyli Gwinea Równikowa i Nigeria.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu