Nie mieli pieniędzy na wyjazd

afryka.org Wiadomości Sport Nie mieli pieniędzy na wyjazd

W weekend kolejna porcja ciekawych meczów w Afryce. Po eliminacjach do przyszłorocznego Pucharu Narodów teraz kolej na spotkania klubowe. W sobotę i niedzielę mecze w 1/16 afrykańskiej Champions League. W jednej z par jedenastka Dynamos Harare spotka się z Moloudia Club d’Alger.

Rewanżowe spotkanie wydaje się formalnością, wszak jedenastka ze stolicy Zimbabwe pierwsze spotkanie u siebie wygrała aż 4:1. Nie wiadomo jednak, jak wszystko się skończy, bo przed meczem w klubie z Harare było spore zamiesznie. Okazało się, że w klubowej kasie… zabrakło pieniędzy na wylot do Algieru.

Drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym już była spakowana i czekała na wyjazd na lotnisko, kiedy okazało się, że klub nie zapłacił za bilety lotnicze. Na szybko trzeba było szukać gotówki. Sytuację uratował wiceprezydent klubu Kenny Mubaiwa, który ze swojej kieszeni wyłożył 20 tys. dolarów.

Dzięki wsparciu jednego ze swoich działaczy i sponsorów Dynamos ma w końcu rozegrać mecz w Algierii i z dużym prawdopodobieństwem będzie w kolejnej fazie walczyć o awans do rozgrywek grupowych afrykańskiej Ligi Mistrzów.

Gdzie będzie ciekawie w innych grach? Na pewno w Kairze, gdzie Zamalek musi odrabiać straty z pierwszego meczu z tunezyjskim Club African (2-4). Triumfator dwóch ostatnich edycji African Champions League – TP Mazembe, broni z kolei swojej przewagi w Tanzanii z Simba Sports Club (3-1).

Do kolejnej rundy awansowała już jedenastka ASEC Mimosas. Ekipa z Abidżanu z powodu wojny domowej i walk w samym mieście rozegrała tylko jeden mecz z Motor Action. Spotkanie odbyło się w Zimbabwe na terenie rywala, a jedenastka z Wybrzeża Kości Słoniowej wygrała po serii karnych.

ZESTAW PAR 1/16 AFRYKAŃSKIEJ LIGI MISTRZÓW

Enyimba FC (Nigeria) – Union Sportive de Bitam (Gabon). Pierwszy mecz 0-0

Moloudia Club d’Alger (Algieria) – Dynamos Harare (Zimbabwe). 1-4

Grupo Desportivo Interclube (Angola) – Merrikh (Sudan). 0-2

Djoliba (Mali) – ASC Les Jaraafs (Senegal). 0-3

ASPAC FC (Benin) – Esperance Tunis. 0-5

Raja Club Athlétic (Maroko) v Stade Malien (Mali). 1-2

Zamalek (Egipt) – Club Africain (Tunezja). 2-4

Club Recreativo Caala (Angola) – El Hilal (Sudan). 0-3

Simba Sports Club (Tanzania) – TP Mazembe (DR Konga). 1-3

Kano Pillars (Nigeria) – Widad de Casablanca (Maroko). 0-2

AS. du Faso – Yennega (Burkina Faso) – E.S. De Setif (Algieria). 0-2

Coton Sport de Garoua (Kamerun) – AS V. Club (DR Konga). 1-0

Supersport (RPA) – Al Ahly (Egipt). 0-2

Young Buffaloes FC (Suazi) – Zesco United (Zambia). 0-5

J. C. A. Treichiville (Wybrzeże Kości Słoniowej) – Ittihad (Libia) – z powodu sytuacji politycznej w obu krajach zostanie rozegra tylko jeden mecz. Odbędzie się on w niedzielę o godz. 16.30 w Bamako

Motor Action F. C. (Zimbabwe) – Asec Mimosas (WKS). Rozegrano tylko jeden mecz w Zimbabwe. Drużyna z Wybrzeża K0ści Słoniowej wygrała w karnych 4-2 i awansowała do 1/8 rozgrywek.

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu