Nie masz cwaniaka nad Afro-warszawiaka!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Nie masz cwaniaka nad Afro-warszawiaka!

Czy Warszawa da się lubić? Kim może być współczesny warszawski cwaniak? Co spotkało uroczą studentkę z Konga, która przyjechała do Warszawy? Odpowiedzi na te pytania poznamy w czasie niezwykłego wydarzenia organizowanego przez Fundację „Afryka Inaczej” z udziałem Grupy Teatralnej Warszawiaki.

23 listopada 2012 roku, w Domu Spotkań z Historią, odbędzie się premiera trzech teledysków, inspirowanych warszawskimi szlagierami, w afrykańskiej aranżacji. Wszystkie trzy powstały w ramach projektu „Afro-warszawiacy”. W ich nagraniu wzięli udział afrykańscy i polscy artyści. Wszyscy pojawią się na premierowym spotkaniu. Wszystkie osoby, które wzięły udział w nagraniu, będziemy mogli zobaczyć nie tylko na ekranie, ale także usłyszeć na żywo w dniu premiery.

Pomysł na realizację teledysków jest rezultatem naszych wcześniejszych działań – mówi Paweł Średziński z „Afryki Inaczej”. – Wpisuje się w ideę dialogu międzykulturowego, który staramy się prowadzić za pośrednictwem różnych form, w tym teledysków. Po raz kolejny połączyliśmy muzykę i obraz, aby trafić do jak najszerszego grona odbiorców.

23 listopada dowiemy się za co Afrykanie lubią Warszawę. Poznamy losy Inedes, która postanowiła studiować nad Wisłą. I zobaczymy dlaczego „na Warszawiaka nie ma cwaniaka”.

Fundacja „Afryka Inaczej” zrealizowała już wcześniej teledysk „Bo my, Polacy!”, dostępny w kanale w YouTube.

Spotkanie jest realizowane we współpracy z Domem Spotkań z Historią i z Grupą Teatralną „Warszawiaki”. Początek spotkania o godzinie 18.30. Wstęp wolny.

Teledyski powstały dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.

 Dokument bez tytułu