Nie ma mocnych na Nigerię

afryka.org Wiadomości Sport Nie ma mocnych na Nigerię

Młodzieżowa reprezentacja Nigerii zdobyła mistrzostwo kontynentu do lat 20. Na stadionie w Dakarze w decydującym spotkaniu „Flying Eagles” pokonali gospodarzy Senegal 1:0. Bramkę dającą mistrzostwo kontynentu zdobył na początku spotkania Bernard Bulbwa. To jednak nie on, a jego kolega z drużyny Musa Muhammed z 4 bramkami na koncie został najlepszym strzelcem African Youth Championship.

W spotkaniu w 3 miejsce Ghana pokonała Mali 3:1. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył Yaw Yeboah. 18-letni pomocnik został zresztą uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Być może wkrótce, tak jak i inni zawodnicy grający na turnieju w Senegalu, dostanie szansę debiutu w pierwszym zespole swojego kraju?

Co do Nigerii, to młodzieżowe mistrzostwo kontynentu zdobyła już po raz 7. Pod tym względem z Nigeryjczykami nikt nie może się równać. Drugi Egipt, w Dakarze nie grali, ma na swoim koncie cztery tytuły.

Nigeria, Senegal, Ghana i Mali poznali też swoich rywali w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, które w dniach 30 maja – 20 czerwca rozegrane zostaną w Nowej Zelandii.

Oto podział na grupy:

Grupa A: Argentyna, Panama, Ghana, Austria

Grupa B: Katar, Kolumbia, Portugalia, Senegal

Grupa C: Meksyk, Mali, Urugwaj, Serbia

Grupa D: Nigeria, Brazylia, KRLD, Węgry

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu