Nie ma mocnych na Nakoulmę! Podsumowanie ligowego weekendu

afryka.org Wiadomości Sport Nie ma mocnych na Nakoulmę! Podsumowanie ligowego weekendu

Kolejny mecz i kolejne świetne spotkanie w wykonaniu Prejuce Nakoulmy. Tym razem piłkarz pochodzący z Burkina Faso praktycznie w pojedynkę wygrał dla Górnika Zabrze spotkanie z Zagłębiem Lubin. Zdobył dwa gole, zaliczył jedną asystę, a przy tym przeprowadził kilka efektownych akcji. To dzięki niemu zabrzanie wygrali aż 4:1.

Kiedy pod koniec meczu Nakoulma schodził z boiska, to kilka tysięcy kibiców Górnika zgotowało mu owację na stojąco. „Nakoulma, Nakoulma!!” – krzyczeli fani Górnika.

Na dziś napastnik z Burkina Faso jest nie tylko pierwszoplanowym zawodnikiem Górnika, ale  też jedną z większych gwiazd rundy jesiennej na boiskach T-Mobile Ekstraklasy. Póki co na swoim koncie ma już sześć goli i dwie asysty, a przecież dołączył do zespołu dopiero na początku września.

Po sobotnim meczu Nakoulma po raz drugi tej jesieni otrzymał też dorodnego koguta od najwierniejszego fana jedenastki z Zabrza pana Stanisława Sętkowskiego. Zapowiedział, że tym razem nie odda go już koledze, ale sam przyrządzi w domu!

Jak poszło w weekend innym piłkarzom z Afryki na naszych boiskach? Gra już tylko ekstraklasa, więc tych występów nie było za wiele. Na pewno powody do zadowolenia mają piłkarze Widzewa, a wśród nich trójka: Ugochukwu Ukah, Hachem Abbas i Princewill Okachi. Wszyscy zagrali w wygranym wyjazdowym meczu łodzian z Lechem Poznań 0:1.

Dziś jeszcze wieczorem mecz Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów. W składzie gdańszczan nie powinno zabraknąć Abdou Razacka Traore i Freda Bensona.

PODSUMOWANIE OSTATNIEJ KOLEJKI EKSTRAKLASY

Prejuce Nakoulma (Górnik Zabrze) – 76 minut na boisku, 2 gole i asysta, 4:1 z Zagłębie Lubin

Costa Nhamoinesu (Zagłębie Lubin) – 90 minut, żółta kartka, 1:4 z Górnikiem Zabrze

Mouhamadou Traore (Zagłębie Lubin) – 90 minut, 1:4 z Górnikiem Zabrz

Ugochukwu Ukah (Widzew Łódź) – 90 min., 1:0 z Lechem Poznań
Hachem Abbes (Widzew Łódź) – 90 min., 1:0 z Lechem Poznań

Princewill Ushie Okachi    (Widzew Łódź) – 45 minut, 1:0 z Lechem Poznań
Dickson Choto (Legia Warszawa) – nie grał

Joshua Balogun Kayode (GKS Bełchatów) – nie grał

Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) – kontuzja

Souheil Ben Radhia (Widzew Łódź) – nie grał

David Salomon Abwo (Zagłębie Lubin) – kontuzja

El Mehdi Sidqy (Jagiellonia Białystok) – nie grał

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu