Nie dotarli do granicy

afryka.org Wiadomości Nie dotarli do granicy

55 sudańskich imigrantów znalazła egipska policja w kontenerze wiezionym przez ciężarówkę w kierunku granicy z Izraelem. Na Sudańczyków policja trafiła w czasie kontroli, przed wjazdem do tunelu pod Kanałem Sueskim.

Egipt stał się dla większości czarnych Afrykanów, którzy docierają do tego kraju, państwem tranzytowym w drodze do Izraela. Do opuszczenia Egiptu skłania ich negatywny stosunek egipskich władz do czarnych imigrantów, jak i nadzieja na znalezienie lepszych warunków życia w Izraelu. Dlatego, pomimo dużego ryzyka związanego z nielegalnym przekroczeniem granicy z Izraelem, za wszelką cenę próbują dostać się do państwa żydowskiego.

Sudańczycy trafili do aresztu. Wśród zatrzymanych znalazło się 40 mężczyzn, dziewięć kobiet i czworo dzieci, przy czym najmłodsze miało zaledwie 4 lata. Imigranci jechali w kontenerze od trzech dni. Według kierowcy odebrał ich od przemytników w południowo-wschodniej części Egiptu, w pobliżu wybrzeża Morza Czerwonego.

Najtrudniejsza jest do pokonania granica Egiptu. W wielu przypadkach Afrykanie muszą płacić egipskim pogranicznikom za przepuszczenie w pobliże granicy. Jednak jeżeli z jakiegoś powodu cofną się znowu na terytorium Egiptu, Egipcjanie strzelają do nich. Tylko w tym roku, z rąk egipskich służb granicznych zginęło aż 34 afrykańskich imigrantów.

lumi

 Dokument bez tytułu