Nauczycielko! Nauczycielu! Przyjdź z uczniami na rajzę śladami Jumbo

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Nauczycielko! Nauczycielu! Przyjdź z uczniami na rajzę śladami Jumbo

Kim był Jumbo? Jakie tajemnice skrywa Stare Miasto? Co wydarzyło się w Alei Róż? Na te i inne pytania możemy odpowiedzieć już 5 i 6 października. Weź udział w jednym z dwóch niezwykłych spacerów z afrykańskim przewodnikiem ścieżką „Śladami bohaterów Wiecha”, wytyczoną przez Fundację „Afryka Inaczej”.

Fundacja „Afryka Inaczej” i Dom Spotkań z Historią zapraszają nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wraz z uczniami na wędrówkę po Warszawie, śladami jednego z bohaterów powieści Wiecha, Jumbo. Spacer będzie okazją do poznania Warszawy opisywanej przez Stefana „Wiecha” Wiecheckiego w jego dwóch powieściach, „Cafe Pod Minogą” oraz „Maniuś Kitajec i jego ferajna”. Wędrówce po Warszawie śladami bohaterów „Wiecha”, będzie opowiadania prowadzącego spacer Afrykanina. Wspólnie odtworzą dzieje Warszawy oraz sceny opisane przez „Wiecha”. Uczestnicy spaceru poznają również losy Czarnego Generała i Agbooli O’Browna, afrykańskiego uczestnika Powstania Warszawskiego oraz Afrykanów i Afrykanek, którzy dziś mieszkają nad Wisłą.

Wszystkie osoby, które wezmą udział w spacerze otrzymają specjalny przewodnik po Warszawie „Kim było Jumbo? Śladami bohaterów Wiecha” przygotowany przez Fundację „Afryka Inaczej”.

Spacer rozpocznie się pod Domem Spotkań z Historią o godz. 10.00. Czas trwania spaceru – dwie godziny. Prowadzenie leguralny warszawiak z Afryki, Mamadou Diouf.

Zapisy drogą elektroniczną , email: urszula@afryka.org, lub telefonicznie 694758308. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Spacer odbędzie się dzięki wsparciu m.st. Warszawa.

 Dokument bez tytułu