Nastolatka nową twarzą Louis Vuitton

afryka.org Wiadomości Plotki Nastolatka nową twarzą Louis Vuitton

Urodzona w Zimbabwe, 16-letnia Nyasha Matonhodze, 16, zwraca uwagę ludzi na całym świecie po tym, jak została wybrana jedną z nowych twarzy kolekcji Jesień/ Zima 2011 marki Louis Vuitton. Matonhodze, która była finalistką brytyjskiej emisji Elite Model Look w 2009, od nie od razu marzyła o karierze modelki.

– Odkąd skończyłam 12 lat, byłam szczupła i wysoka i ciągle słyszałam, że powinnam zostać modelką. Ale nigdy tak naprawdę mnie to nie interesowało, dopóki nie obejrzałam w telewizji amerykańskie Top Model – przyznaje nastolatka, która obecnie mierzy 180 cm wzrostu. – To właśnie wtedy wszystko się zmieniło – wszystko co odtąd chciałam osiągnąć było zainspirowane tym programem – dodaje Matonhodze.

Supermodelka urodziła się i wychowała w Zimbabwe. Do 8 roku życia opiekowała się nią babcia. Aż do przeprowadzki do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkała jej matka, Matohandze wychowywała się w bardzo tradycyjnym domu – jej wspomnienia z dzieciństwa to spanie pod gwiazdami, kąpiele na podwórku domu czy słoneczne ciepło towarzyszące jej cały czas. Ostatnio odwiedziła Zimbabwe w 2009 roku.

Od momentu, gdy w 2009 została zatrudnione przez agencję Elite Models, Matonhodze pracowała dla różnych domów mody, a jej zdjęcia były wielokrotnie publikowane przez kolorowe magazyny, w tym LOVE, V, Harper’s Bazaar czy Teen Vogue.

W ostatnim wywiadzie dla magazynu New York Matonhodze powiedziała: “Jeśli nie jesteś silna, modelling może mocno zaburzyć twoje poczucie pewności. Codziennie oceniają cię po tym, jak wyglądasz, a w dzisiejszych czasach ludzi ocenia się raczej według osobowości.”

maru

 Dokument bez tytułu