Napad na bankomat

afryka.org Wiadomości Plotki Napad na bankomat

Całe Suazi zelektryzowała wiadomość o napadzie na bank. W niedzielną noc, rabusie próbowali wysadzić bankomat należący do Standard Bank w Gables Shopping Complex.

Napad na bankomat nie powiódł się. Pomimo dwóch eksplozji bomb, złodziejom nie udało się wyciągnąć pieniędzy z maszyny. Co więcej hałas towarzyszący wybuchom zwrócił uwagę ochroniarzy z pobliskiego Happy Valley Motel.

W centrum handlowym Gables znajdują się trzy bankomaty. Rabusie upatrzyli sobie ten, należący do Standard Bank. Po niedzielnym incydencie wszystkie trzy są dozorowane przez pracowników ochrony.

„The Times of Swaziland” ustalił, że około północy, w dniu próby napadu, w całym centrum Gables zabrakło prądu. Potem nastąpiły eksplozje. Rabunku próbowali dokonać dwaj uzbrojeni mężczyźni, którzy unieszkodliwili ochronę Gables. Jej pracownicy nie pamiętają twarzy bandytów. Przez cały czas napadu leżeli na ziemi, słysząc tylko polecenia wydawane przez oprawców.

Wybuch bomby nie „rozpruł” bankomatu. Rabusie nie dostali się do pieniędzy i musieli w pośpiechu opuścić miejsce przestępstwa. A suazyjski dziennik poświęcił tej sprawie całą pierwszą stronę.

(kofi)

 Dokument bez tytułu