Namibia: Pół miliona dolarów na pomoc dla głodujących

afryka.org Wiadomości Namibia: Pół miliona dolarów na pomoc dla głodujących

Minister Informacji Namibii, Joel Kapaanda ogłosił, że rząd Namibii, w geście solidarności i współczucia z ludźmi dotkniętymi głodem, przekaże 500 tysięcy dolarów pomocy.

„Nasz rząd zdecydował się wesprzeć narody mieszkające w Rogu Afryki” – powiedział Kapaanda. „Pomimo, że jako mały kraj, Namibia dysponuje ograniczonymi zasobami, możemy pomóc na miarę naszych możliwości.” Minister dodał również, że jego kraj współpracuje z Unią Afrykańską nad rozwiązaniami mającymi pomóc w okresie suszy i głodu w tym regionie. Zaangażowanie Namibii powinno według Kapaandy zmotywować również inne kraje Unii do udzielenia pomocy potrzebującym: „Przekazując tę kwotę mamy nadzieję, że zachęcimy również inne kraje Afryki do udzielenia wsparcia Somalii – nie tylko finansowego, ale też politycznego, które pomogłoby w zaprowadzeniu pokoju w tym kraju”.

Przedstawiciel Unii Afrykańskiej, Erastus Mwencha, zapowiada, że na 10 sierpnia planowany jest szczyt Unii poświęcony kryzysowi w Rogu Afryki. „Będziemy szukać sposobów pomocy i wsparcia rozwoju w tym regionie, nie tylko aby doraźnie pomóc w ratowaniu życia ludzi, ale też zapobiegać podobnym klęskom w tym regionie w przyszłości” – deklaruje Mwencha i dodaje, że Unia już zaapelowała o pomoc do swoich krajów członkowskich i niektóre z nich już taka pomoc zadeklarowały.

maru

 Dokument bez tytułu