Najlepiej zarabiający piłkarz!

afryka.org Wiadomości Sport Najlepiej zarabiający piłkarz!

A jednak! Samuel Eto’o zdecydował się na przejście do dagestańskiego klubu Anży Machaczkała, a Inter Mediolanu ustalił już warunki transferu. Według różnych źródeł włoski klub zarobi na tym od 21 do 27 milionów euro, a napastnik reprezentacji Kamerunu stanie się jednym z najlepiej opłacanych, jeżeli nie najbogatszym, piłkarzem na świecie.

Tu też pada sporo rozbieżności co do tego ile futbolista zarobi. Jedne media informują, że będzie to dwadzieścia milionów rocznie za każdy rok trzyletniego kontraktu. BBC na swoim portalu podaje z kolei znacznie niższą kwotę, bo dziesięciu milionów euro. To daje Eto’o drugą pozycję w świecie pod względem futbolowych płac. Więcej, bo dwanaście milionów, ma tylko gwiazda Realu Madryt Cristiano Ronaldo.

Jak wyliczyli dziennikarze tygodniówka Eto’o w dagestańskim klubie będzie wynosiła teraz 167 tys. funtów! Na takie zarobki jak w Anżi Machaczkała nie mógłby raczej liczyć nawet w przebogatej angielskiej Premier League.

W Rosji czterokrotny najlepszy piłkarz Afryki musi się jednak liczyć z różnymi niespodziankami, w tym z rasistowskimi atakami na czele. Na swojej skórze doświadczyli już tego inni zawodnicy.

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu