Nagroda Lorenzo Natali dla najlepszego dziennikarza Afryki

afryka.org Wiadomości Nagroda Lorenzo Natali dla najlepszego dziennikarza Afryki

Prestiżowa nagroda przyznawana co roku dziennikarzom z całego świata, składa się z 12 nagród regionalnych oraz specjalnych nagród dla radia, telewizji oraz i nagrody Grand Price, Jest przyznawana za najbardziej wartościową pracę dziennikarską.

W tym roku, do komisji oceniającej wpłynęło ponad 1000 nominacji. Nagroda Lorenzo Natali jest przyznawana przez Komisję Europejską i ma wspierać wolność słowa, demokrację i poszanowanie praw człowieka. Karel DeGucht, europejski Komisarz ds. Rozwoju i Pomocy Humanitarnej stwierdził podczas gali wręczenia nagród: „Wolność wypowiedzi jest jednym z podstawowych praw człowieka. Dziennikarze, będąc świadkami naszych czasów, wybrali jeden z najlepszych i najbardziej odpowiedzialnych zawodów świata. Przyznając nagrodę Natali, składamy hołd tym wszystkim dzielnym profesjonalistom, którzy często ryzykują życie, aby pokazując nam prawdę o świecie, uczynić go lepszym.”

Pierwszą nagrodę dla dziennikarzy Afryki otrzymał Richard Mgamba z tanzańskiej gazety The Guardian on Sunday, za artykuł „Walka o dusze”. Na drugie miejsce zasłużył dziennikarz z Ghany, Anas Aremeyaw, który jest reporterem New Crusading Guide, a nagrodę otrzymał za artykuł śledczy “Seks chińskiej mafii”. Trzecie miejsce przypadło dziennikarzowi z Burkina Faso, Moussie Zongo.

maru

 Dokument bez tytułu