Na djembe w Senegalu

afryka.org Polecamy Na djembe w Senegalu

Z uwagi na niestabilną sytuację polityczną w Gwinei wywołaną wydarzeniami ostatnich tygodni w Conakry oraz ze względu na kontrowersje wokół nadchodzących wyborów prezydenckich z wielką przykrością jesteśmy zmuszeni odwołać planowane na styczeń warsztaty z Fantą Konate. Jednocześnie mamy wielką nadzieję na pomyślny rozwój wydarzeń w kraju bliskim naszym sercom i na to, że warsztaty w Gwinei odbędą się w styczniu 2011.

Z wielką radością zapraszamy Was na warsztaty z wybitnym mistrzem djembe i wirtuozem kory, tradycyjnym griotem i naszym wielkim przyjacielem, Seckou Keita z Senegalu!!! To pierwsze tego typu działanie w Polsce. Szkoła Perkusji Zachodnioafrykańskiej “City Bum Bum” organizuje regularny wyjazd do Afryki.

Warsztaty odbywać się będą w malowniczej miejscowości Abene położonej nad morzem w legendarnym artystycznym regionie Casamance na południu Senegalu. W ciągu 4 tygodni odbędzie się 80 godzin warsztatów prowadzonych na najwyższym poziomie przez Seckou Keita oraz tradycyjnych muzyków i tancerzy specjalizujących się w repertuarze Malinke, Mandinka, Wolof i Diolla, w tym:

– 30 godzin warsztatów djembe;

– 10 godzin warsztatów doundoun;

– 40 godzin warsztatów tańca;

W programie warsztatów też m.in. dwudniowy wyjazd na wielki festiwal muzyczny w miejscowości Kafountine, podróż do Ziguinchor – rodzinnej miejscowości Seckou Keita, wyprawa na tropikalną wyspę Carabane.

Całkowita cena warsztatów, mieszkania i wyżywienia oraz przelotu w obie strony: 1500 euro. Im wcześniej wyślecie swoje zgłoszenia, tym szybciej będziemy mogli kupić bilety lotnicze i uzyskać atrakcyjną cenę.

Zostało już tylko kilka ostatnich wolnych miejsc!!

Info i zapisy: norahz@yahoo.com, djembe@citybumbum.pl oraz +504 151 670.

Zapraszamy i pozdrawiamy!

Wojtek Pęczek

 Dokument bez tytułu