Myśli, że już jest Beyonce czyli nasza choroba próżności

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Myśli, że już jest Beyonce czyli nasza choroba próżności

Co jest ważne dla Ciebie: Ubrania, które nosisz? Dziewczyny które podrywasz? Twoje imię na tych kartach, nazywane bomba? Bycie elitą i zawstydzanie się, kiedy przyjaciel z „getta” nie zachowuje się właściwie? Jesz nasze owoce, ale uciekasz od naszej egzystencji. Wejdziesz w wiele miejsc, bo masz odpowiednie buty, koszule, i często, bo masz właściwy kolor skory. Ale jakie są kryteria?

O tym decyduje tylko selekcjoner, dziś wchodzisz, jutro nie, wielka tajemnica, ale dla mnie to nie jest poważne. Jasne jest, że kto widzi twarz nie widzi serca. Ubranie nie odzwierciedla charakteru. Oceniasz narodowość po ubraniu, które nosisz, zachowanie filmowe i zachodnie myślenie, chcesz być Amerykaninem, imitujesz filmy, które nie przeszły przez cenzurę. Młodzi, próżni, zatraceni w czasie i przestrzeni, materialiści, zatraceni w konsumizmie, dążą ślepo w kierunku przepaści.

Wiem, że wiele osób nie zgadza się z moim krytycznym podejściem. Ale pomyśl… Droga Michaela Jacksona… W ten sam sposób, co on, wiele osób upada, przedawkowuje, podnosi ciężary bez przestrzegania reguł i kończy ze skoliozą. To nie nie przypadek, że Wata-Wata apeluje do rozsądku, mega mass czyni cię dużym, ale również powoduje brak erekcji. Bądź równy dla siebie samego. Zobacz drugą stronę rzeczy, nie idź za iluzją, brak tlenu w oczach osłabia wzrok.

Wasza próżność jest smutna, jaka jest wartość szczęki pełnej złotych zębów jeśli jest ona bardziej sucha niż pustynia? Odpowiadasz z katarem, źle traktujesz swój organizm w imię stylu ¨ah, ah jestem P.I.M.P¨. Cierpisz z głodu, aby kupić Fubu, Tommy, Dolce & Gabbana… Stoisz przed dyskoteką paląc papierosa, palisz marihuanę i to czyni Cię “nigger”? Odpowiedz mi Patrício! Chyba nie wiesz co to znaczy NIGGER. Po co Ci blond włosy? Chcesz wyglądać jak Eminem? Najbardziej denerwujące jest to, że tak dzieje się nie tylko w miastach. Gdzie indziej jest również bardzo wielu niewolników iluzji. Bez pieniędzy na chleb, ale mają po dwie, trzy komórki wiszące przy pasie, jakby to były granaty. Dzień spędzają w ubraniach z ostatniej kolekcji, a w nocy śpią na podłodze. Zobacz te choroby próżności.

W dyskotece zachowanie staje się jeszcze bardziej śmieszne. Wyciąga palmtopa i udaje że coś robi, spędza całą noc z tą sama szklanką w ręce, nie tańczy ndombolo, kuduro czy makossa, bo to tańce ludu. “Ja należę do elity i tańczę plena”, nie wiedząc nawet, że plena pochodzi z getta. Jesteś klejem, twój kumpel należy do elity, łazisz za nim jak pasożyt czy pijawka, Timberlandy i koszule, które nosisz nie są twoje. Bro nawet jest fajny, ale ty wykorzystujesz i nadużywasz, jesteś klaunem dworu, rozśmieszasz ludzi i dlatego jesteś czyimś przyjacielem. Jesteś chory bracie.

Kończę dietami kobiecymi. Wkładają sobie palce, aby zwymiotować po posiłkach i później umierają na anoreksję, biedne duchowo, same sobie wydają się bardzo eleganckie. Mówią: Uh! Fufu jest za ciężkie dla mojego żołądka. Nie popieram tych „kapuakas”, mają za sobą ponad dekadę nauki, ale o życiu nie wiedzą nic, niszczą swoje organy chemiczną antykoncepcją a później kończą bezpłodne.

Wystawiają ciało z elastycznymi kawałkami ubrań, poprawiają wygląd operacjami plastycznymi. Jeśli nie silikon to botox, ciekawe, co przyjdzie później z postępem medycznym. Jak ją całujesz czujesz piercing, jak ją głaszczesz czujesz piercing, jak się kochacie – piercing, jakby była metalową kobietą.

Niszczą kolana wysokimi obcasami, aby chodzić uprawiają prawdziwą “gimnastykę”. ¨Choroby próżności¨, kostki maja pełne ran, ale się nie poddają. Chcą być takie jak Madonna, możecie prowadzić takie życie, ale nie powinno być ono wariackie. Smarują skóry Mecacom, żeby mieć jasną. Z zadartym nosem mówią ¨Nie mieszam się z czarnymi. Łapią infekcje od perfum i kremów wielkich marek, ale wszystko z Nigerii – wakambosonho. Nadużywają produktów na głowę i kończą łyse jak kolano. ¨Kochanie, włosy mi wypadły¨- wypadły! To jest iluzja. W dyskotece znana jako pani „nie dotykaj mnie”, tylko, dlatego, że trzęsie tyłkiem, myśli, że juz jest Beyonce. Mówi z błędami, ale – aAh, ah jestem kobietą światową, podróżowałam dużo, byłam na Bahamach, w Hong Kongu, Nowym Jorku, Paryżu, São Paulo… – więc mała, znasz dobrze geografię?

Widziałem juz wielu z Was. Zapobiegajcie chorobie próżności!

Pedro

 Dokument bez tytułu