Museveni w ekonomicznej

afryka.org Wiadomości Plotki Museveni w ekonomicznej

Ugandyjski prezydent, Yoweri Museveni, postanowił zawstydzić swoich urzędników i zachęcić ich do oszczędzania, i wybrał klasę ekonomiczną lecąc z Londynu do Entebbe.

W ten sposób Museveni chce dać przykład ugandyjskiej administracji rządowej, że nawet on, jako prezydent nie musi latać biznes klasą, a w tańszej klasie ekonomicznej jest równie wygodnie.

Museveni chce ukrócić coraz bardziej powszechne wśród ugandyjskich urzędników praktyki wydawania dużych sum pieniędzy na transport. Korzystają oni najczęściej z biznes klasy, chociaż nie ma to żadnego uzasadnienia. Co więcej w ostatnich miesiącach, część urzędników powiększyła dwukrotnie swój budżet na podróże.

Museveni, który rządzi od 23 lat Ugandą, jest coraz częściej oskarżany o brak kontroli nad defraudowaniem środków publicznych przez własną administrację. W ubiegłym roku sam zachował się jak urzędnicy, których dziś chce skarcić, bo kupił sobie własny samolot za państwowe pieniądze, wydając na niego 44 miliony dolarów. Czyżby teraz postanowił przesiąść się do klasy ekonomicznej?

lumi

 Dokument bez tytułu