Mój raj na Ziemi

afryka.org Czytelnia Czytelnia Mój raj na Ziemi

Nigdy nie zapomniałam i nigdy nie zapomnę o tym, że kontynent afrykański zawsze będzie dla mnie rajem. Jest dla mnie wszystkim, na nim dorastałam i to on dał mi tyle odwagi, o której wcześniej nie śniłam.

Bez niego nie byłabym tym, kim jestem – kobietą pełną miłości i współczucia, gotową pomagać kiedy jestem w stanie komuś pomóc, gotową wysłuchać tych, którzy potrzebują być wysłuchani i gotową wywołać uśmiech na twarzy tych, którzy dawno nie zaznali szczęścia.

Afryka jest moją rodzinną ziemią, przyczyną i powodem dla którego żyję, moją radością i nadzieją. Gdyby nie była wspaniała nie obdarzyłaby mnie wspaniałymi przyjaciółmi, których posiadam.

Zawsze była radością mojego życia.

Wielu z nas brakuje słów, aby ją opisać, ponieważ opisując Afrykę nie wiadomo gdzie zacząć i gdzie skończyć. Ale gdyby tak tylko nad tym usiąść można by napisać całą powieść w której ukazane byłyby jej wszystkie uroki, cuda i wspaniałości.

Mi również brakuje słów ponieważ należę do tej grupy osób, które nie wiedzą jak nazwać Afrykę, jakich użyć określeń i jak jej dziękować za to, co zrobiła. Opisanie tego wszystkiego sprawia naprawdę dużo wysiłku. Będę zawsze ją miała blisko siebie w miejscu, które nie pozwoli mi o niej zapomnieć ani dopuścić do jej upadku.

Kontynent który kocham i który tak podziwiam. Mój piękny kontynent afrykański.

Inedes

 Dokument bez tytułu