Mistrzostwa bez Kamerunu?! Eliminacje Pucharu Narodów

afryka.org Wiadomości Sport Mistrzostwa bez Kamerunu?! Eliminacje Pucharu Narodów

Grad bramek, wiele emocji i niespodzianki. Pierwsze mecze decydującej fazy eliminacji Pucharu Narodów były naprawdę interesujące. Na pierwszy plan wysuwa się porażka Nieposkromionych Lwów z reprezentacją Republiki Zielonego Przylądka.

Zespół, który jeszcze do niedawna dzielił i rządził na Czarnym Lądzie, teraz jest o krok od tego, żeby po raz pierwszy drugi z rzędu nie zagrać w finałach Pucharu Narodów.

Porażka na wyjeździe 0:2 może czterokrotnych mistrzów Afryki drogo kosztować. Widać, że zamieszanie wokół Samuela Eto’o i to co dzieje się w kameruńskim futbolu źle wpływa na reprezentację. My taką złą atmosferę dobrze niestety znamy ze swojego podwórka …

Niezwykłe emocje przeżyli fani w Abidżanie i w Chartumie. W najciekawszym spotkaniu 2 rundy eliminacji PNA Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało u siebie Senegal 4:2.  Nic tego nie zapowiadało, bo po godzinie gry Lwy Terangi prowadziły 2:1. Słonie zaimponowały jednak piorunującym oraz skutecznym finiszem. W przeciągu dwudziestu minut do siatki Senegalczyków trafili kolejno Gervinho, Drogba, Gradel i gospodarzom udało się wygrać różnicą dwóch goli.

Jeszcze więcej bramek padło w Chartumie. Sudańczycy stoczyli tam dramatyczną walkę ze świetnie spisującymi się w eliminacjach mistrzostw świata Etiopczykami. Gospodarze prowadzili 3:1, żeby potem stracić dwa gole. W końcówce było jeszcze dramatyczniej, bo miejscowi decydujące bramki zdobywali z jedenastek. W 85 i 80 minucie do siatki trafiał Osman.           

Kolejny dobry występ zanotowali piłkarze Republiki Środkowoafrykańskiej. U siebie pokonali Burkina Faso 1:0, gdzie całe spotkanie rozegrał Prejuce Nakoulma z Górnika Zabrze. Kto wie, być może uda im się po raz pierwszy wystąpić w finałach Pucharu Narodów?

Obrońcy tytułu Zambijczycy uporali się u siebie z Ugandą. Zwycięskiego gola zdobył niezawodny kapitan zespołu Christopher Katongo.

Po dzisiejszych meczach pewni awansu do styczniowego turnieju w RPA mogą być jedynie Malijczycy. Orły z Bamako po golach Diabate, N’Diaye i Maiga odprawili z bagażem trzech goli Zebry z Botswany. W niedzielę kolejne mecze. Rewanże 13 i 14 października.  

WYNIKI 2 RUNDY ELIMINACJI PUCHARU NARODÓW 2013 

Wyniki sobotnich spotkań:

Wybrzeże Kości Słoniowej – Senegal 4:2

Zambia – Uganda 1:0

Republika Środkowoafrykańska – Burkina Faso 1:0

Mali – Botswana 3:0

Ghana – Malawi 2:0

Liberia – Nigeria 2:2

Republika Zielonego Przylądka – Kamerun 2:0

Sierra Leone – Tunezja 2:2

DR Konga – Gwinea Równikowa – przełożony

Gabon – Togo 1:1

Sudan – Etiopia 5:3

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu