Miss Suazi a konflikt z Rosją

afryka.org Wiadomości Plotki Miss Suazi a konflikt z Rosją

Co wspólnego ma konflikt rosyjsko-ukraiński z Miss Suazi? Okazuje się, że najpiękniejsza Suazyjka nie pojedzie do Kijowa, bo finały Miss World zostały odwołane z powodu niepewnej sytuacji politycznej na Ukrainie – donosi „Times of Swaziland”.

Tiffany Simelane (20 l.) miała wystąpić w Kijowie jako suazyjska ambasador piękności w październiku br. Jednak w związku z wojną z Gruzji i napiętymi stosunkami Ukrainy z Rosją, Simelane musi poczekać na wybory najpiękniejszej kobiety świata. Obecnie trwają poszukiwania kraju, który zastąpiłby Ukrainę.

To nie pierwszy raz, kiedy termin i miejsce wyborów Miss World są przenoszone. W 2002 roku do podobnej sytuacji doszło w Nigerii. Kiedy jeden z nigeryjskich dziennikarzy napisał, że gdyby żył prorok Mahomet, to na pewno poparłby ideę organizacji wyborów miss i pewnie poślubiłby jedną z ich uczestniczek, jego artykuł doprowadził do protestów i krwawych zamieszek z udziałem nigeryjskich muzułmanów. Zginęło w nich 200 osób, a kandydatki na miss musiały pojechać do Londynu.

ostro

 Dokument bez tytułu