Milioner spał na ulicy

afryka.org Wiadomości Milioner spał na ulicy

Kenneth Finley, irlandzki milioner, nie spodziewał się, że przyjdzie mu spędzić noc na ulicy Nairobi. Wszystko przez bankomat, a właściwie kartę, którą Finley nie mógł wypłacić pieniędzy z automatu, pomimo 8 milionów funtów, znajdujących się na jego koncie. O jego sprawie pisze kenijski „The Standard”.

Finley przyjechał do Kenii na wakacje. Jednak nic nie zapowiadało tego, że kiedy spróbuje pobrać pieniądze z bankomatu, nie będzie miał żadnych środków na koncie. Przynajmniej tak wynikało z komunikatu banku Barclays.

Cała sprawa zaczęła się w Eldoret, gdzie przebywał z rodziną. Kiedy doszło do płacenia jego karta nie zadziałała. Finley nie myślał długo i postanowił polecieć do Nairobi, aby na miejscu wyjaśnić problem z dostępem do swoich środków.

Przez trzy dni Finley próbował ustalić co stało się z jego pieniędzmi. Przez trzy dni, chodząc w tym samym ubraniu, zaczął tęsknić za swoim mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Tym bardziej, że do Kenii nie przyjechał sam, ale z rodziną.

Finely musiał czekać cały weekend aż bank zostanie otwarty w poniedziałek. Dopiero we wtorek sprawa jego pieniędzy została wyjaśniona. Okazało się, że zawiniła platynowa karta kredytowa.

Zapytany czy chce jeszcze zostać w Kenii, miał odpowiedzieć „The Standard”, że poważnie rozważa powrót do domu.

(lumi)

 Dokument bez tytułu