Matka zawiesza syna

afryka.org Wiadomości Matka zawiesza syna

Prezydent Liberii, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, Ellen Johnson-Sirleaf zawiesiła w obowiązkach, obok wielu innych urzędników, swego syna, który jest wiceszefem banku centralnego – za to, że nie złożył oświadczenia majątkowego

Charles Sirleaf znalazł się wśród 46 urzędników zawieszonych w obowiązkach, ponieważ nie ujawnili majątku Komisji Antykorupcyjnej. Gdy to uczynią, powrócą do pełnienia swych funkcji – oświadczyło biuro pani prezydent w komunikacie, cytowanym przez portal BBC News.

Trzej synowie Johnson-Sirleaf otrzymali wysokie stanowiska po zeszłorocznych wyborach prezydenckich, w których została ona wybrana na drugą kadencję. Jeden z nich – Fumba, został szefem Narodowej Agencji Bezpieczeństwa, drugi – Robert – znalazł się we władzach państwowego koncernu naftowego NOCAL, a Charles objął posadę wiceszefa banku centralnego.

Krytycy oskarżają o nepotyzm panią prezydent, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla tuż przed zeszłorocznymi wyborami, którym zarzucono wiele nieprawidłowości. Sama Johnson-Sinclair, która w 2006 roku objęła urząd jako pierwsza w Afryce kobieta-prezydent, wielokrotnie deklarowała, że będzie walczyć z korupcją.

maru

 Dokument bez tytułu