Marokańska niespodzianka

afryka.org Wiadomości Sport Marokańska niespodzianka

Afrykański Puchar Konfederacji dla piłkarzy FUS Rabat. W drugim finałowym spotkaniu jedenastka ze stolicy Maroka niespodziewanie pokonała na wyjeździe faworyzowany CS Sfaxien 3-2. To kolejne upokorzenie dla Tunezyjczyków w tym roku.

W finale African Champions League Esperance Tunis zostało rozbite w pierwszym spotkaniu z TP Mazembe z DR Konga, aż 6-1. Kibice z tego piłkarskiego kraju Afryki Północnej liczyli, że chociaż na pocieszenie trofeum zdobędzie CS Sfaxien. Nic z tych rzeczy. Drużyna ze Sfax zremisowała wprawdzie przed tygodniem z FUS Rabat na wyjeździe 0-0, ale nie zdołał wykorzystać szansy u siebie. I to pomimo faktu, że jeszcze na początku drugiej połowy prowadziła 2-1.

Dla Marokańczyków dwa gole zdobył Mohamed Zouidi. Świetne spotkanie rozegrał jednak przede wszystkim lider zespołu Rachid Rokki. Te 36-letni zawodnik, mający na swoim koncie występy w hiszpańskiej Sevilli w latach 90., był prawdziwym mózgiem zespołu i to w dużej mierze dzięki niemu udało się odwrócić losy przegranego wydawałoby się spotkania.

I pomyśleć, że ledwie przed rokiem drużyna FUS Rabat awansowała do marokańskiej ekstraklasy, a od lat jest w cieniu swojego wielkiego rywala FAR Rabat.

Zobacz tekst Afrykański Puchar Konfederacji.

To największy sukces klubu ze stolicy Maroka. Teraz przed FUS Rabat spotkanie na początku rok z TP Mazembe o klubowy Superpuchar Afryki. Tu Marokańczycy też nie będą faworytem.

DOTYCHCZASOWI TRIUMFATORZY AFRYKAŃSKIEGO PUCHARU KONFEDERACJI

2004 – Heart of Oak (Ghana)

2005 – FAR Rabat (Maroko)

2006 – Etoile Sportive du Sahel (Tunezja)

2007 – CS Sfaxien (Tunezja)

2008 – CS Sfaxien

2009 – Stade Malien (Mali)

2010 – FUS Rabat (Maroko)

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu