Marcowe aFrykasy

afryka.org Polecamy Marcowe aFrykasy

“Wasze dusze zapłoną nieśmiertelnym ogniem afro, Wasze ciała przeszyje energia miliona piorunów, nic nie pozostanie już tym czym było, gdy zagrzmią aFrykasy!”

“aFrykasy to projekt głównie muzyczny, pragniemy przybliżać muzykę, której korzenie wywodzą się z Afryki, ale także chcemy mówić o problemie nietolerancji międzyludzkiej, rasowej, kulturowej
i poglądowej, zwracać uwage na szacunek należny każdemu człowiekowi”

Współpracujemy i polecamy Afryka.org i Kontynent Warszawa.

http://afryka.org/
http://kontynent-warszawa.pl/

Podczas marcowych aFrykasów usłyszymy senegalski zespół Djolof-Man, eRBu zadba o przestrzeń wizualną, a dj’e Grajek Krawiec i Mamadou Diouf zmiksują dynamiczną dawkę,
Afrobeat’u, Kwaito, Reggae i etnicznych brzmień, wraz z nimi zagra perkusista Wojtek Sobura.

Djolof-Man w składzie:

Mamadou Diouf (Senegal/Polska): djembe, śpiew
Mohamed M’Bow (Senegal): djembe, śpiew
Pako Sarr (Senegal/Francja): gitara akustyczna, śpiew

Trio powstało w Warszawie latem 2006 roku. Muzycy są prawdziwymi nomadami. Ich życie to Dakar, Paryż, Marsylia…Warszawa. Zespól mówi o swoich korzeniach, nazwa Djolof nawiązuje właśnie do historycznej dzielnicy Senegalu, kraju ich pochodzenia. Twórczość zespołu, można określić jako World Music. Muzyka jest dla nich dialogiem kultur, sztuką eksperymentu, połączeniem różnych gatunków; dlatego tradycje etniczne senegalskie mocno flirtują z reggae,blues i soul. Djolof Man przygotuje się do nagrania debiutanckiego albumu. Natomiast duet Mamadou-Pako napisał w 2007 roku muzykę dla programu TVP2 „Boso przez świat-Afryka”.

Mamadou Diouf
wokalista pochodzący z Senegalu i mieszkający w Polsce, z wykształcenia lekarz weterynarii, śpiewa w języku wolof, Dyrektor Programowy Fundacji “Afryka Inaczej” po polsku i francusku, współtwórca portalu www.afryka.org, ,
jest także korespondentem portalu Kontynent Warszawa – informującego o różnorodnych przejawach wielokulturowości w Warszawie. Propaguje od wielu lat afrykańskie kultury w polskich mediach: Jazz Radio (2002-2008), “Machina”, obecnie Radio PIN.
Mamadou nagrywał miedzy innymi:
z Orkietrą Kiniora (1993), Fakira – Kinior & Mamadou , Box Music 2007. W latach 1995-2000 z legendarnym już zespołem Voo Voo – Zapłacono (1994), Rapatapa – to – ja (1995).
Od końca lat 90tych Mamadou jest wokalistą zespołu Tam Tam Project. Zespół wydał dwie płyty: Tam Tam Project (2001) i Sunu music (2005). Wspólnie z rodakami Mohamed M’Bow oraz gitarzystą Pako Sarr założył senegalskie trio Djolof-Man. W duecie z Pako napisał muzykę do programu TV Polonia “Boso przez świat” w roku 2007.
Mamadou zaśpiewał też w duecie z Anną Marią Jopek na płytach: Ale jestem -(1997) i Jasnosłyszenie -(1999).

Grajek Krawiec (dj)
dj, happener, poszukiwacz muzyczny, postać z pogranicza nierealności, ideolog penetrowania własnego umysłu, głosiciel tolerancji.
Jest aktywnym retronautą odwiedzającym często zapomniane już przestrzenie muzyczne.
Wyraża się w projektach Retroakcja, Encepence.org
Czerpiac inspiacje z muzyki Afrobeat, produkuje cykliczne wydarzenie – aFrykasy.
Jest trwale związany z warszawskim klubem Powiększenie.
http://www.groove.pl

Wojtek Sobura (perkusja)
Jest absolwentem “Bednarskiej” tzn. warszawskiej Szkoły Muzycznej II stopnia na wydziale jazzu, w klasie prof K. Jonkisza.
W czasie nauki na Bednarskiej miał przyjemność pracować z wieloma postaciami polskiej sceny jazzowej, m.in z Piotrem Rodowiczem, Marcinem Małeckim.
Współtworzył zespół Baterie, z którym występuje do dziś. Współpracował także z uznanym free-jazzowym saksofonistą Assifem Tsaharem (USA).
Koncertuje i nagrywa m.in. z zespołami Cinq G (dancehall, ragga), Vienio i Pele (hip-hop), oraz ze skandalizującym zespołem Z-Boże (psychocountry). Razem z Dominikiem Trębskim współtworzy też elektroniczno-ambientowy projekt Elektrownia.
http://myspace.com/sobura

eRBu (analogowe wizualizacje)
artysta, fotograf, absolwent ASP Poznań i PWSTViT w Łodzi. Wizualny “oprawca”, autor wideoartów i wideoklipów. Jako “oprawca” współpracował m.in. z Grażyną Auguścik, Tomaszem Stańko, Mikołajem Trzaską, Orkiestrą św. Mikołaja (także okładki ich płyt), zespołami Ścianka, Yerba Mate, Dezkarieh, Motion Trio, Naczynia, a także z festiwalem Teatralnym Malta (z projektem Oprawcy), Dwa Brzegi, Nocą Kultury (aranżacje slajdami przestrzeni miejskiej) oraz projektem L² i innymi. Wizualizacje tworzy „na żywo” przy użyciu technik analogowych. Wielokrotnie swą pracę prezentował w Muzeum Etnograficznym w Warszawie w ramach inicjatywy “Muzyka w Muzeum” oraz przy promocji pawilonu polskiego na Expo w Chinach. Fotograf Konfrontacji Teatralnych w Lublinie oraz monodramów Teatru Rondo w Słupsku. W 2008 roku nawiązał współpracę z Teatrem Studio: w spektaklach „Obrock” i „Jedną ręką” pojawiają się jego realizacje animowane.

Zapraszam do klubu Powiększenie, w sobotę 13 marca, Warszawa, ul. Nowy Świat 27.

Grajek Krawiec

 Dokument bez tytułu