Mamadou & Sama Yoon – koncert premierowy w Warszawie

afryka.org Polecamy Mamadou & Sama Yoon – koncert premierowy w Warszawie

Zapraszamy 21 kwietnia do Harendy na koncert promujący debiutancką płytę zespołu Mamadou & Sama Yoon, który zapewni nam tego wieczoru moc dobrych, tanecznych wibracji. Przygotujcie się na wciągające, transowe rytmy z dużą dawką afrobeatu, orientu i reggae.

Zespół Mamadou & Sama Yoon powstał w 2014 roku z inicjatywy senegalskiego artysty Mamadou Dioufa oraz saksofonisty Grzegorza Rytki. Skład formacji uzupełnili Patrycja Napierała, Ania Patynek, Michał Marecki i Paweł Mazurczak – muzycy grających na co dzień w zespołach, takich jak T.Love, Kapela ze Wsi Warszawa czy Kayah & Transoriental Orchestra.

Sama Yoon (czytaj „sama jon”) znaczy w języku wolof „moja droga”, „mój wybór”. Droga muzyczna, którą obrali członkowie zespołu, prowadzi przez afrobeat, ethno folk i reggae. Stylistyka dosyć rozległa, jednak nie powinno to dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę rozległe doświadczenie i różnorodne osobowości muzyków.
Teksty piosenek są głównie w wolof – ojczystym języku wokalisty Mamadou Dioufa, który opowiada w nich o miłości, tradycji, tęsknocie za krajem, szacunku do drugiego człowieka, poszukiwaniu wiedzy. Często utwory poprzedzone są mini wykładami, podczas których Mamadou tłumaczy kontekst kulturowy oraz społeczny piosenek.

Premiera pierwszego albumu zespołu zatytułowanego „Umbada” przewidziana jest na 8 kwietnia 2016 roku. Wydawcą płyty jest Dom Wydawniczy FOR TUNE. W nagraniach gościnnie udział wzięli Pablopavo, Buba Kuyateh, Pako Sarr, Łukasz Hodor, Piotr Korzeniowski, Marcin Rumiński oraz Janusz Tytman.

Po koncercie Dj Mamadou poprowadzi imprezę z muzyką świata: afro, salsa, reggae, bollywood, arabska…

start: 20:00

bilety: 20 zł

https://www.facebook.com/MamadouAndSamaYoon

 Dokument bez tytułu