Madonna nie dostanie drugiego dziecka

afryka.org Wiadomości Plotki Madonna nie dostanie drugiego dziecka

Madonna uznała, że jedno dziecko z Malawi to za mało i postanowiła adoptować kolejnego Malawijczyka. Jednak na przeszkodzie jej planom stanął malawijski sąd, stwierdzając, że taka adopcja byłaby możliwa wyłącznie w sytuacji, kiedy Madonna mieszkałaby w Malawi co najmniej przez 18 miesięcy.

Madonna nie zamierza rezygnować z adopcji i zapowiedziała już apelację. Starzejąca się gwiazda po raz pierwszy adoptowała dziecko w Malawi w 2008 roku. Wcześniej, przez dwa lata, toczyła się procedura adopcyjna i spór o to, czy Madonna może adoptować malawijskie dziecko.

David został w końcu adoptowany. Teraz Madonna usiłuje zdobyć prawo do adopcji 3-letniej dziewczynki. Decyzja sądu, odmawiająca jej tego prawa była zaskoczeniem dla piosenkarki. Jednak zakaz adopcji spotkał się z poparciem niektórych organizacji pozarządowych. Zdaniem przeciwników Madonny, malawijskie dziecko powinno wychowywać się w Malawi, w ramach dużej rodziny, która zapewnia opiekę jeśli dziecko nie ma rodziców. Poza tym Madonna nie powinna kupować sobie dzieci w Malawi, bo tym samym pokazuje, że wystarczy być osobą sławną i bogatą, aby zdobyć prawo do adopcji.

Czy to tylko chwilowa moda na adopcje małych Afrykańczyków? Jej początek? Czy też koniec?

ostro

 Dokument bez tytułu