Madonna ma znowu problemy

afryka.org Wiadomości Madonna ma znowu problemy

Madonna ma znowu problemy. Chodzi o jej adopcyjne plany wobec chłopca z Malawi. Władze tego kraju nie pozwoliły Penstonowi Kilembe, pracownikowi socjalnemu odpowiedzialnemu za adopcje, na wyjazd do Londynu. Miał tam złożyć wizytę, niezbędną do zakończenia procesu adopcyjnego.

Od początku adopcja przez Madonnę miała też wielu przeciwników. Uważali oni, że ta gwiazda muzyki pop zrobiła autopromocyjne show z adopcji małego mieszkańca Malawi. Dowiodła też, że za pieniądze można kupić wszystko, nawet błyskawicznie adoptować dziecko.

Zakaz wyjazdu do Londynu wydała minister ds. kobiet i dzieci, Kate Kainja. Uznała, że stosunek Kilembe do sprawy adopcji przez Madonnę jest za bardzo osobisty. Jednocześnie nie chce, aby gwiazda, która dysponuje ogromnymi sumami pieniędzy miała wpływ na decyzję urzędników państwowych.

Los 18-miesięcznego Davida jest juz raczej przesądzony i Madonna zostanie jego przybraną matką. Sprzeciwu nie wyraził ojciec dziecka – matka Davida zmarła zaraz po porodzie – Yohane. Chce, aby jego syn uniknął biedy.

(lumi)

 Dokument bez tytułu