Lwy i lamparty

afryka.org Wiadomości Sport Lwy i lamparty

No i wyjaśniło się, kto awansował z grupy C Mistrzostw Narodów Afryki do czołowej ósemki. To “Nieposkromione Lwy” z Kamerunu, które na stadionach Sudanu kroczą od wygranej do wygranej nie tracąc przy tym nawet gola, a także reprezentacja DR Konga.

Obrońca tytułu sprzed dwóch lat przeżywał ciężkie chwile w meczu z Mali. Na dodatek dziesięć minut przed końcem do bramki “Lampartów” trafił Alou Bagayoko. Zapachniało sensacją i wygraną Mali. Na szczęście dla reprezentacji DR Konga w chwilę później wyrównał Mulota “Papy” Kabangu. Zawodnik grający na co dzień w TP Mazembe, który wsławił się tym, że miesiąc temu zdobył gola w półfinale klubowego Pucharu Świata z brazylijskim SC Internacional. Teraz jego gol dał słabo grającym w turnieju CHAN 2011 mistrzom sprzed dwóch lat awans do ćwierćfinałów.

Nie zagrają tam piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej. Wszystko przez porażkę kilka dni temu z “Lampartami”, no i dziś z Kameruńczykami.

We wtorek zakończenie rozgrywek w pierwszej fazie turnieju w Sudanie. W grupie D o awans walczą trzy reprezentacje: Tunezja, Senegal i Angola. Pierwsze dwie reprezentacje grają w bezpośrednim meczu, a Angola mająca na koncie dwa remisy mierzy się z ostatnią w grupie Rwandą.

Wyniki grupy C

DR Konga – Kamerun 0:2

Wybrzeże Kości Słoniowej – Mali 1:0

Kamerun – Mali 1:0

DR Konga – Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1

Mali – DR Konga 1:1

Kamerun – Wybrzeże Kości Słoniowej 2:0

Tabela:

1. Kamerun 3 9 5-0

2. DR Konga 3 4 3-4

3. WKS 3 3 2-4

4. Mali 3 1 1-3

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu