Loża Ekspertów afrykańskiej piłki

afryka.org Wiadomości Sport Loża Ekspertów afrykańskiej piłki

Finałowa runda kwalifikacyjna do Mistrzostw Świata i Pucharu Narodów Afryki rozpocznie się już za chwilę. Żeby zachęcić was do śledzenia tych rozgrywek na Afryka.org, chcemy ogłosić zabawę w typowanie.

Zadanie niewątpliwie nie jest łatwe. Oprócz starych wyjadaczy z Kamerunu, Nigerii i Egiptu, na awans ostrzy sobie zęby wielu średniaków (Benin, Gwinea czy Togo) oraz grupa żądnych sukcesów nowicjuszy (Malawi grało w finałach PNA tylko raz, Mozambik raptem trzy razy, ale wciąż przed nimi jest pierwsze zwycięstwo).

Przed każdą kolejką w serwisie mundialowym Afryka.org znajdziesz szczegółowe omówienie wszystkich par grupowych, wraz ze statystykami i prognozami prasowymi. Po meczach będziesz mógł zapoznać się z analizą wyników i sytuacją w tabelach. Inauguracja już w najbliższy weekend – 28-29 marca. Na kolejne mecze będziemy musieli poczekać do czerwca, kiedy to rozegrane zostaną dwie kolejki grupowe, a potem od września do listopada będziemy mogli cieszyć się comiesięcznym spotkaniem z afrykańską piłką.

Czy jesteś gotowy przewidzieć nieprzewidywalne? Czy postawisz na największe afrykańskie firmy futbolowe czy też odważysz się kibicować drużynom, które na sukcesy dopiero pracują?

Zasady naszej Loży Ekspertów pozostają niezmienne:

Za jeden mecz można otrzymać do 3 punktów. Punktacja przebiega następująco:

1 punkt za prawidłową tendencję meczu (zwycięstwo, remis, porażka)
2 punkty za prawidłową tendencję i różnicę bramek
3 punkty za prawidłowy wynik.

Wasze typy przesyłajcie prosimy na adres: sport@afryka.org. Trójka zwycięzców naszego plebiscytu, wyłonionych po zakończeniu fazy grupowej, otrzyma w prezencie pamiątkowe koszulki portalowe.

ZESTAW PAR 1. KOLEJKI:

Kenia – Tunezja
Ruanda – Algieria
Togo – Kamerun
Sudan – Mali
Burkina Faso – Gwinea
Maroko – Gabon
Mozambik – Nigeria
Wybrzeże KS – Malawi
Ghana – Benin
Egipt – Zambia

GRUPA 1
Kamerun
Togo
Maroko
Gabon

GRUPA 2
Kenia
Nigeria
Mozambik
Tunezja

GRUPA 3
Ruanda
Zambia
Algieria
Egipt

GRUPA 4
Benin
Ghana
Mali
Sudan

GRUPA 5
Malawi
Wybrzeże Kości Słoniowej
Gwinea
Burkina Faso

Łukasz Kalisz

 Dokument bez tytułu