Losowanie goni losowanie

afryka.org Wiadomości Sport Losowanie goni losowanie

Jeszcze nie przebrzmiały echa losowania finałów 28. Pucharu Narodów, które w styczniu i lutym odbędą się na boiskach Gabonu i Gwinei Równikowej, a już można snuć rozważania na temat kolejnych mistrzostw Afryki, które w 2013 roku odbędą się w RPA.Przypomnijmy, CAF czyli Afrykańska Konfederacja Piłkarska postanowiła, że kolejne turnieje będą się odbywały nie w latach parzystych, tak jak było to dotychczas, a w nieparzystych. Z tego powodu eliminacje do Pucharu Narodów na boiskach Republiki Południowej Afryki muszą zostać rozegrane w rekordowym tempie ledwie kilku miesięcy.

Na granie w grupach nie ma czasu. Wszystko rozstrzygnie się więc w dwumeczach. Emocji nie będzie brakowało, bo przecież za burtą przyszłorocznego turnieju finałowego zostały takie reprezentacje, jak Kamerun, Nigeria, Egipt czy Algieria.

Jak będą wyglądały przyszłoroczne eliminacje? Zacznie się od meczu z udziałem tych maluczkich i najsłabszych. Seszele zagrają ze Suazi, a Sao Tome z Lesotho. Zwycięzcy awansują do kolejnej tury. Tam

czekają ci, którym nie udało się zakwalifikować do Pucharu Narodów 2012.

W drugiej fazie eliminacji  zagrają:

Rwanda – Nigeria

Republika Środkowoafrykańska – Egip

Gwinea Bissau – Kamerun

Algieria – Gambia

Liberia – Namibia

Etiopia – Benin

Kongo – Uganda

Burundi – Zimbabwe

Kenia – Togo

Sao Tome/Lesotho – Sierra Leone

Czad – Malawi

Seszele/Suazi – DR Konga

Tanzania – Mozambik

Madagaskar – Wyspy Zielonego Przylądka

Zwycięzcy awansują do decydującej rozgrywki, gdzie będzie czekało szesnastu finalistów 28 Pucharu Narodów Afryki 2012, a więc: Gabon, Gwinea Równikowa, Senegal, Wybrzeże Kości Słoniowej, Botswana, Mali, Gwinea, Zambia, Libia, Niger, Ghana, Angola, Tunezja, Maroko, Sudan , Burkina Faso.

W piętnastu parach trzydzieści zespołów zagra o awans do PNA 2013. Te decydujące mecze rozegrane zostaną we wrześniu i październiku przyszłego roku. Póki co jednak przed nami mistrzostwa w Gabonie i Gwinei Równikowej!

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu