Lista piłkarzy z Afryki w Polsce (6)

afryka.org Wiadomości Sport Lista piłkarzy z Afryki w Polsce (6)

*Myślę, że na tą listę z niecierpliwością czekałem nie tylko ja! Mateusz Mleczak od kilku lat przygotowuje listę afrykańskich zawodników, którzy biegają po naszych boiskach. Publikowana obecnie lista ma już numer 6.

Z opracowania przygotowanego przez Mateusza wynika, że po polskich boiskach biega obecnie 129 piłkarz z 21 afrykańskich krajów. Najwięcej, podobnie jak to było wcześniej jest Nigeryjczyków, bo aż 57. Na kolejnych miejscach Senegalczycy i Tunezyjczycy.

Z kolei najbardziej afrykańskim klubem w Polsce jest III-ligowa LZS Piotrówka. W zespole z Opolszczyzny występuje aż 8 piłkarzy z pięciu afrykańskich krajów! Jednym z nich jest Idrissa Cisse z Senegalu (poniżej na zdjęciu).

Na liście Mateusza Mleczaka są nie tylko ci znani z ligowych boisk piłkarze, ale też tacy o których nikt pewnie nie słyszał, jak Marokańczyk Karim Mouhayouss z B-klasowego Tartaka Spółdzielca Wudzyn, Nigeryjczyk David Okolie z Juranda Koziegłowy czy pochodzący z Angoli, a grający w Bratniaku Kraków Faustino Vieira.

EKSTRAKLASA 
Prejuce Niguimbe Nakoulma, Burkina Faso, Górnik Zabrze
Ugochukwu Ukah, Nigeria, Jagiellonia Białystok
Kebba Ceesay, Gambia, Lech Poznań
Christopher Clark Oualembo, DR Konga, Lechia Gdansk
Mohammed El-Amine Rahoui, Algieria, Lechia Gdańsk
Dickson Choto, Zimbabwe, Legia Warszawa
El Mehdi Sidqy, Maroko, Piast Gliwice
Emil Noll, DR Konga, Pogoń Szczecin
Donald Dering Djousse, Kamerun, Pogoń Szczecin
Mouhamadou Traore, Senegal, GKS Bełchatów
Dieme Yahiya, Senegal, Polonia Warszawa
Eric Mouloungui, Gabon, Śląsk Wrocław
Hachem Abbes, Tunezja, Widzew ŁódźŸ
Princewill Ushie Okachi, Nigeria, Widzew ŁódźŸ
Mehdi Ben Dhifallah, Tunezja, Widzew ŁódŸź
Emmanuel Sarki, Nigeria, Wisła Kraków
Costa Nhamoinesu, Zimbabwe, Zagłębie Lubin
David Abwo, Nigeria, Zagłębie Lubin
Martins Nnabugwu Ekwueme, Nigeria, Zagłębie Lubin
I LIGA 
Charles Uchenna Nwaogu, Nigeria, Flota ŒŚwinoujśœcie
Christian Ndubuisi Nnamani, Nigeria, Flota ŒŚwinoujśœcie
Cheikh Tidiane Niane, Senegal, Kolejarz Stróże
Saidi Ntibazonkiza, Burundi, Cracovia
II LIGA 
Joshua Balogun Kayode, Nigeria, Raków Częstochowa
Olakunle Kabir Ojikutu, Nigeria, Radomiak
Samuelson Chukwuma Odunka, Nigeria, Radomiak
Rasaq Adebola Bamgboye, Nigeria, Concordia Elblšg
Longinus Ifeanyi Uwakwe, Nigeria, Garbarnia Kraków
Ibrahim Hassan Abdalla, Egipt, Garbarnia Kraków
Ifeanyi Chukwuka Nwachukwu, Nigeria, Garbarnia Kraków
Chinonso Chidiebere Agu, Nigeria, Pogoń Siedlce
George Enow, Kamerun, Œwit Nowy Dwór Maz.
Odong Marcellinus Obem, Nigeria, Œwit Nowy Dwór Maz.
Paschal Obinna Ekwueme, Nigeria, Pogoń Siedlce
Brain Marcellinus Obem, Nigeria, Calisia Kalisz
Vincent Kayizzi, Uganda, Motor Lublin
IDRISSA CISSE JEST JEDNYM Z OŚMIU PIŁKARZY Z AFRYKI, KTÓRZY GRAJĄ W LZS PIOTRÓWKA. FOT. M.CHWIEDUK  

III LIGA
Paul Armand Niankou, WKS, Dąb Dębno Osama Yehia, Egipt, Bałtyk Gdynia Stanley Chiedozie Ojiego, Nigeria, Piast Karnin Solomon Bongwong Mawo, Kamerun, LKS Czaniec
Jules Fernand Sambou, Senegal, GKS Dopiewo
Noheem Madariola Jaiyesimi, Nigeria, Broń Radom
Boris Tataw, Kamerun, Bocheński KS
Idrissa Sega Cisse, Senegal, LZS Piotrówka
Emmanuel Ekwueme, Nigeria, LZS Piotrówka
Patmore Shereni, Zimbabwe, LZS Piotrówka
Frank Adu Kwame, Ghana, LZS Piotrówka
Dzikamai Andre Gwaze, Zimbabwe, LZS Piotrówka
Sani Goringo Abubakar, Nigeria, LZS Piotrówka
Mpako Ndema Zerah, Kamerun, LZS Piotrówka
Attah Teche Abanda, Kamerun, LZS Piotrówka
Koulaty Thiam, Senegal, Górnik Wesoła
Benjamin Imeh, Nigeria, Lechia Zielona Góra
Mamadou Bandaogo, Burkina Faso, Orzeł Kolno
Samuel Uche Obi, Nigeria, Sokół Aleksandrów Łódzki
Paulinus Igbokwe, Nigeria, Energetyk Gryfino
Sylvester Ndubueze Ugochukwu, Nigeria, Stal Kraœśnik
IV LIGA 
George Gilmore Kukoya, Nigeria, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Maxwell Kalu, Nigeria, KS Mosina
Valentin Dah, Burkina Faso, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Kacem Attia, Tunezja, Orlęta Kielce
Helder Mendes Rodrigues, Portugalia/Gwinea-Bissau, Małapanew Ozimek
Pape Ibrahim Drame, Senegal, Zdrój Busko Zdrój
Karim Hassam Essam Fathi, Egipt, Orlicz Suchedniów
Abraham Ghana Loliga, Burkina Faso, Formacja Port 2000
George Teboh Njofri, Kamerun, Polonia Iłża
Babatunde Alimi, Nigeria, Pomorze Potęgowo
Hassan Ochidi Asuny, Nigeria, Ostrovia Ostrów Maz.
John Chibuzo Nwankpa, Nigeria, Proszowianka Proszowice
Chidi Frank Obaka, Nigeria, OKS Olesno
Lansana Conde, Gwinea, Orla Wąsosz
Femi Paul Durodola, Nigeria, Piast Tuczempy
Anthony Uzoma Chukwuemeka, Nigeria, Bug Wyszków
Mohamed Lamlih, Maroko, Grunwald Ruda Œl.
Mohammed Mahran, Egipt, Orlicz Suchedniów
Guyguy Pierre Ndakiza, DR Konga, Huragan Wołomin
Elemuren Wasiu, Nigeria, Concordia Piotrków Tryb.
Lekan Adeniyi Musbau, Nigeria, Concordia Piotrków Tryb.
Ajibola Adeobola Oshikoya, Nigeria, Concordia Piotrków Tryb.
Moruf Bolaji Lawal, Nigeria, Łucznik Strzelce Krajeńskie
Fevour Gariga, Nigeria, Sparta Oborniki Wlkp.
Salaheddine Sibouih, Maroko, Drzewiarz Jasienica
Sekou Mounirou Camara, Senegal, Sparta Kazimierza Wielka
Christian Uzoma Luke, Nigeria, Mazovia Rawa Mazowiecka
Fayose Olalekan Temi Tayo, Nigeria, Rodło Kwidzyn
Mohemed Berrada, Maroko, Zdrój Busko Zdrój
Chamberlin Chibuzor Nnaose, Nigeria, TKS Huczwa Tyszowce
Yassine Laabidi, Tunezja, Watra Białka Tatrzańska
LIGA OKRĘGOWA 
Kenneth Ndubuisi Njinma, Nigeria, Pogoń Prabuty
Michael Chinedu Nwobi, Nigeria, Pogoń Prabuty
Ibrahim Tandjigora, Senegal, Lider Włocławek
Emmanuel Ekenedirichukwu Ohagwu, Nigeria, BKS Bolesławiec
Mohammed Habib Necib, Algieria, Pławanice Kamień
Atmane Magga, Maroko, Skra Drobin
Hansen Kumah-doe, Ghana, Leœnik Baligród
Mouhamadou Khalifa Sadio, Senegal, LKS Pewel Mała
Progress Musepa, Zimbabwe, LZS Pewel Mała
Charles Okere, Nigeria, Słomniczanka Słomniki
Doudou Ndao, Senegal, Sadownik Waganiec
Bassina Djato, Togo, Grom Lipowo
Leteh Gift Birabe, Nigeria, KS Łozina
Ousseynou Fall, Senegal, Bronowianka Kraków
Gerald Chizoba Ukah, Nigeria, Drukarz Warszawa
Mohamed Nabaoui, Maroko, Orzeł Parzęczew
Segun Seun Solagbade, Nigeria, Orzeł Parzęczew
Ahmed El-Begaly, Egipt, Stoczniowiec Płock
Casmir Ogbonna Mbachu, Nigeria, Skałka Żabnica
Francis Ozurubma, Nigeria, Prądniczanka Kraków
De Paul Achi Vincent, Wybrzeże Koœci Słoniowej, TS Tarnowiczanka
Larin-Alabi Oladotun, Nigeria, Jubilat Izdebnik
A KLASA 
Amin Mohamed Ibnou-Soufyane, Maroko, Salos Częstochowa
Faustino Vieira, Angola, Bratniak Kraków
Bilel Boussourra, Tunezja, KS NiedŸwiedŸ Ramsowo
Salah Mbarki, Tunezja, OKS Ostrów Wlkp.
Faycal Yattara, Mali, Okęcie II Warszawa
Karamo Sane, Senegal, Michałowianka Michałowice
Larry Akinyemi, Nigeria, TS Przylep
Hamza Ganhouba, Tunezja, Zwierzyniecki Kraków
Salaheddine Chrigui, Tunezja, Pomowiec Gronowo Elbląskie
Uba Asonye Onyemachi, Nigeria, Błekitni Stoczek
Abdoulaye Pape Diop, Senegal, Jarmuta Szczawnica
Pape Niokhor Sadio, Senegal, PUKS Maksymilian Cisiec
Amine Bouhali, Tunezja, Victoria Żytno
B KLASA 
Karim Mouhayouss, Maroko, Tartak Spółdzielca Wudzyn
Samuel M'ba Chikezie, Nigeria, Jurand Koziegłowy
Boubaker Missaoui, Algieria, Salos Żyrardów
Raphael Oniyide, Nigeria, Zdrój II Busko Zdrój
David Okolie, Nigeria, Jurand Koziegłowy
Emmanuel Chukwunonso Nnaji, Nigeria, Lech Podrzewie
Razem: 129
Nigeria -57
Senegal -15
Tunezja -9
Maroko -8
Kamerun -7
Zimbabwe, Egipt -5
Burkina Faso -4
DR Konga, Algieria -3
Ghana, WKS -2
Gwinea, Gambia, Gabon, Burundi, Uganda, Togo, Gwinea-Bissau, Angola, Mali -1
*Listę opracował Mateusz Mleczak 

Za Afrykagola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 Dokument bez tytułu