Lista niebezpiecznych przewoźników

afryka.org Wiadomości Lista niebezpiecznych przewoźników

Powstała aktualizacja listy linii lotniczych, które nie mają prawa, ze względów bezpieczeństwa, latać na obszarze Unii Europejskiej. Wśród afrykańskich przewoźników są też tacy, którzy odzyskali możliwość obsługi tras europejskich.

Komisja Europejska „uziemiła” wszystkie linie lotnicze i przewoźników licencjonowanych w Erytrei. Jest też dobra wiadomość, bo na europejskie niebo mogą wrócić samoloty posiadające certyfikaty w Mauretanii. Certyfikacja nie zakończyła się jednak w przypadku Libii, która nie będzie latać nad Europą.

Wykaz, który został zaktualizowany przez KE dotyczy 287 przewoźników, którzy posiadają certyfikaty wydane w 20 państwach, podlegających całkowitemu zakazowi wykonywania przewozów w Unii Europejskiej. Wśród nich są przewoźnicy nie tylko z krajów afrykańskich – Angola, Benin, Demokratyczna Republika Konga, Dżibuti, Erytrea, Gabon, Gwinea Równikowa, Republika Konga, Liberia, Mozambik, Sierra Leone, Suazi, Sudan, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca oraz Zambia, ale także kraje Azji i Ameryki Południowej.

Warunkowo trasy do Europy mogą obsługiwać Afrijet, Gabon Airlines i SN2AG z Gabonu, Airlift International z Ghany, Air Service Comores, TAAG Angolan Airlines i Air Madagascar.

m

 Dokument bez tytułu