Liga Mistrzów: Faza pierwsza

afryka.org Wiadomości Sport Liga Mistrzów: Faza pierwsza

Za nami pierwsze mecze fazy eliminacyjnej afrykańskich pucharów. W Lidze Mistrzów jeszcze przed pierwszym gwizdkiem swoje mecze oddali walkowerem S.C. Bafata z Gwinei Bissau i gambijski Wallidan. Przyczyną były względy finansowe.

Mecz mistrza Madagaskaru z drużyną z Reunionu został odwołany z powodu zamieszek na największej wyspie Afryki. Pozostałe mecze odbyły się według planu. Najwyższe zwycięstwo odnieśli Tanzańczycy z Young Africans, którzy rozbili Komoryjczyków 8-1.

W bardzo ciekawym meczu burundyjskie Inter Stars wywalczył cenny wyjazdowy remis w Yaounde, a obie bramki padły w 90. minucie meczu, z czego drugą zdobyli właśnie goście. Z reguły wygrywali gospodarze – niechlubnym wyjątkiem okazali się Kongijczycy z Motemy Pembe, którzy ulegli gościom z Gambii. Nie udała się wycieczka do Zambii mistrzom Kenii. W pierwszej połowie piłkarze Mathare bronili się dzielnie, ale w drugiej połowie stracili czujność i dwa gole.

W Pucharze Konfederacji emocji też nie zabrakło, ale rozgrywki te cieszą się znacznie mniejszym prestiżem niż Liga Mistrzów. Zdobywcy Pucharu Kenii – GorMahia – którzy w zeszłym tygodniu pokonali mistrzów kraju 3-0 w meczu o kenijski super puchar, doznali kompromitującej porażki z ruandyjskim APR przegrywając na własnym boisku 5-0. Ciekawy był mecz pomiędzy drużynami z obu stron rzeki Kongo – mimo że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, to w drugiej kibice zobaczyli świetne widowisko i sześć goli. Sromotnej wyjazdowej porażki doznali Burundyjczycy z Vital’o.