Latający lekarze już w Botswanie

afryka.org Wiadomości Latający lekarze już w Botswanie

Latający lekarze będą nieść pomoc także mieszkańcom Botswany – informuje magazyn Mmegi. Przychodnia na skrzydłach została uruchomiona przez Airborne Lifeline Foundation (ALF). Ułatwi to dostęp do pomocy medycznej nawet w najbardziej odległych rejonach tego kraju.

Swojego zadowolenia nie kryje ministerstwo zdrowia Botswany. Dzięki ALF specjaliści dotrą do wszystkich klinik, które będą odwiedzać zgodnie ze swoim tygodniowym grafikiem. Lekarze biorący udział w tych wizytach pracują na co dzień w dwóch szpitalach publicznych – Nyangabgwe Referral i Princess Marina.

Już wcześniej lekarze korzystali z samolotów w Botswanie, ale nigdy nie był to regularny serwis, obsługujący wszystkich potrzebujących pacjentów. Przyspieszy to ich kontakt z wykwalifikowanym personelem medycznym.

ALF jest fundacją, której siedziba znajduje się w Waszyngtonie (USA). Jej program „Latający lekarze" w Botswanie jest jej pierwszym tak dużym przedsięwzięciem w Afryce.

ALF pomoże też w ramach krajowego programu HIV/AIDS w Botswanie zapewniając transport sprzętu niezbędnego do przewożenia testów na obecność wirusa HIV, leków antyretrowirusowych oraz pobranej krwi do przebadania w stołecznym Gaborone.

Juz od 50 lat podobny projekt funkcjonuje w Kenii. 

(lumi)

 Dokument bez tytułu