Kwenda LIMA, Warsztaty AFRO MODERN-JAZZ, W-wa, 18-19.09.2010

afryka.org Bez kategorii Kwenda LIMA, Warsztaty AFRO MODERN-JAZZ, W-wa, 18-19.09.2010

Zapraszamy na niepowtarzalne warsztaty z techniki dość rzadko spotykanej w Polsce – Afro Modern-Jazz – które poprowadzi Kwenda LIMA, niezwykle charyzmatyczny choreograf, instruktor i tancerz tej techniki. Szczegóły poniżej.

 

Termin i miejsce:

18-19 września br. (sobota i niedziela) w godz. 18.00 – 19.30

 

Akademia Tańca M&J Sulewscy

Ul. Miedziana 11, Warszawa-Centrum

                                       

 

Informacje i zapisy:

email: kontakt@jogaitaniec.pl tel. 784 554 335

 

 

Honorarium za dwa dni warsztatu to:

do 6 września:  1 zajęcia 60 zł, 2 zajęcia 100 zł

po 6 września:  1 zajęcia 70 zł, 2 zajęcia 120 zł

     

Miejsce gwarantuje przesłanie zgłoszenia mailem oraz wplata na konto:

BPH 50-10600076-0000304001600073, Promesa

 

 

Afro Modern-Jazz  

Dynamika i rytm tańców z rodziny afro wywodzą się z rytmu, w jakim bije ludzkie serce. Wzbogacone odniesieniami do ziemi i przyrody oraz bogatą symboliką stwarzają niepowtarzalną mieszaninę ruchu i energii, pozostając równocześnie w stałym kontakcie z naturalnym ruchem ludzkiego ciała. Modern-jazz opiera się na podobnych założeniach, przekładając bogactwo rytmu i dźwięku na język interpretacji przez ciało.

W zasadzie wszystkie te techniki można uznać za tradycyjne, w dodatku nawet nie tak bardzo odległe od siebie kulturowo, biorąc pod uwagę afrykańskie korzenie jazzu i modernu. Dlatego ich połączenie, oparte na wzajemnej muzykalności i rytmice, oddziaływaniu przepływu energii i odkrywaniu nowych istotnych połączeń w ciele stwarza zupełnie nowe możliwości. W zachwycający i wyjątkowy sposób pozwala uwolnić wibracje, dzięki którym ciało staje się nośnikiem rytmu i przekazu. Do tego ta muzyka…

 

poziom średniozaawansowany+

zajęcia dla osób tańczących techniki modern i/lub jazz

 

 

Kwenda LIMA

 

Kwenda LIMA jest tancerzem i choreografem pochodzącym z Zielonego Przylądka. Jest jednym z bardziej popularnych instruktorów tańców tradycyjnych tego regionu. Jego zajęcia to ogromna dawka emocji w połączeniu z rzetelną pracą nad techniką i wyrazem. Całość tworzy niezwykły, charyzmatyczny styl, w którym poprzez rytm i energię ruch dąży do osiągnięcia równowagi.

 

Podstawą jego warsztatu jest niezwykle zróżnicowane doświadczenie taneczne, począwszy od tradycyjnych tańców Senegalu po techniki współczesne (współpracował m.in. z A. Sidibe choreografem baletu Youssou N’Dour), szkolenia z tańców 5 Rytmów u Gabrielle Roth, aż po taniec towarzyski oraz afro-latino (kizomba). Jest zapraszany jako choreograf do współpracy przy wielu programach i produkcjach tanecznych nawiązujących do tradycyjnych tańców Zielonego Przylądka. Jest zapraszany na warsztaty z różnych technik organizowane w całej Europie: Portugalia, Hiszpania, Francja, Anglia, Polska, Czechy, Dania, Holandia, Włochy i Szwajcaria.

 

Na co dzień Kwenda mieszka i pracuje w Lizbonie. Prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego, tańców tradycyjnych, afro-latino (kizomba) oraz Kaizen Dance (autorskie zajęcia łączące w sobie elementy afro, jogi, choreoterapii i innych technik). Prowadzi własny zespół tańca współczesnego. Jest choreografem kilku produkcji tanecznych, m.in. “Tchon Di Nha Petu” (Lizbona) oraz “Baxu Nha Tetu” (Londyn i Senegal). Ostatnia produkcja “Nha Corpu Teu Fado” (Lizbona) miała premierę w czerwcu br.

 

Zapraszamy!!!!

 Dokument bez tytułu