Kurczaki faszerowane kokainą

afryka.org Wiadomości Plotki Kurczaki faszerowane kokainą

Po co przemytnikom pieczone kurczaki? Okazuje się, że nadają się do ukrycia kokainy. Na trop tego niecodziennego przemytu wpadli nigeryjscy policjanci.

150 tysięcy dolarów, tyle wynosi wartość narkotyków ukrytych w kurczakach przez obywatela Nigerii. Nigeryjczyk wracał właśnie z sześcioletniego pobytu w Brazylii, do której wyjechał w poszukiwaniu pracy. Powrót do Nigerii i komfortowe życie miała zapewnić mu przemycana kokaina. Nie udało się.

Został zatrzymany na lotnisku w Lagos, zaraz po przylocie samolotem z Sao Paulo. Miał przy sobie 2,6 kilogramów narkotyków. Zostały one ukryte w opakowania w kształcie jajka, owinięte w aluminiową folię i upchanymi w upieczone kurczaki.

Nigeria jest obecnie jednym z głównych krajów przerzutowych narkotyków z Ameryki Łacińskiej do Europy i Stanów Zjednoczonych. Zatrzymanie przemytnika było możliwe dzięki zastosowaniu nowego sprzętu do wykrywania na lotnisku. Został on zainstalowany po tym jak w 2009 roku na pokładzie samolotu do Detroit znalazł się Nigeryjczyk, który zamierzał wysadzić samolot. Według policji skanery do wykrywania niebezpiecznych przedmiotów i ładunków wybuchowych, są równie skuteczne w chwytaniu przemytników. Od chwili kiedy pojawiły się w Lagos udaremniono ponad 100 prób przemytu i skonfiskowano ponad 400 kilogramów kokainy.

Narkotyki są przemycane na różne sposoby. Oprócz wszywania w walizkę, stosuje się nawet metody przemycania ich w podpaskach. Jednak nigeryjska policja też potrafi się pomylić. Nigeryjski celebryta, Baba Suwe został aresztowany pod zarzutem przemytu, bo skaner miał wskazać, że ma narkotyki w jelicie. Jak się okazało w trakcie obserwacji w areszcie zatrzymany nie miał żadnych narkotyków. W ramach rekompensaty domagał się wysokiego odszkodowania.

M

 Dokument bez tytułu