Kufuor zaprasza papieża

afryka.org Wiadomości Kufuor zaprasza papieża

Prezydent John Agyekum Kufuor podczas poniedziałkowego spotkania z Kardynałem Diasem, prefektem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, ponownie zaprosił papieża Benedykta XVI do złożenia wizyty duszpasterskiej w Ghanie. Ma to związek z 50. rocznicą uzyskania niepodległości przez ten kraj.

Kufuor wyraził nadzieję, że papież pomimo napiętego planu posługi przez najbliższe miesiące znajdzie czas, aby odwiedzić Ghanę w tak ważnym momencie jej dziejów i przy tej okazji włączy się w rocznicowe obchody. Zdaniem prezydenta będzie to „najszczęśliwszy moment" dla wszystkich mieszkańców Ghany.

Kardynał Dias odwiedził Ghanę jako legat papieski – wcześniej pracował tutaj przez dziewięć lat w charakterze nuncjusza – w związku z setną rocznicą obecności Kościoła katolickiego w Navronogo na północy tego kraju.

Podczas rozmowy z Kufuorem przekazał papieskie błogosławieństwo i życzenia dla rządu oraz mieszkańców Ghany z okazji 50-lecia niepodległości. Katolicy stanowią jedno z najsilniejszych wyznań chrześcijańskich na dawnym Złotym Wybrzeżu – tak nazywała się Ghana w czasach kolonialnych.

(ps, GNA)

 Dokument bez tytułu